Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 21 października 2010 r., sygn. III SA/Łd 455/10

 

Dnia 21 października 2010 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Teresa Rutkowska Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska Sędzia WSA Monika Krzyżaniak (spr.) Protokolant Asystent sędziego Dominika Trella po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 października 2010 roku sprawy ze skargi D. P. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie określenia terminu nabycia prawa do wzrostu uposażenia zasadniczego oddala skargę.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym z dnia [...] r. nr [...] Komendant Wojewódzki Policji w Ł., na podstawie art. 138 § 2 w związku z art. 127 § 1 k.p.a., po rozpoznaniu odwołania D. P. od rozkazu personalnego Komendanta Miejskiego Policji w Ł. z dnia [...] r. nr [...] w sprawie określenia terminu nabycia prawa do wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat oraz procentowej jego wysokości, uchylił zaskarżone rozstrzygnięcie i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

W toku prowadzonego postępowania ustalono, że D. P. w dniu 3 lutego 2010 r. zwrócił się do Komendanta Miejskiego Policji w Ł. z raportem o zaliczenie okresu pracy w gospodarstwie rolnym rodziców, przypadającego od dnia 21 lutego 1985 r. do dnia 29 stycznia 1989 r., do wysługi lat uwzględnianej przy wzroście uposażenia zasadniczego. Do raportu załączył zaświadczenie wystawione w dniu 28 grudnia 2009 r. przez Urząd Gminy w K., z którego wynika, iż w okresie od dnia 21 lutego 1985 r. do dnia 29 stycznia 1989 r. wnioskodawca był zameldowany i wykonywał pracę w gospodarstwie rolnym D. i S. P. Skarżący, na wezwanie organu I instancji, złożył także oświadczenie na okoliczność pracy w gospodarstwie rolnym, z którego wynika, że praca w gospodarstwie rolnym rodziców w okresie 21 lutego 1985 r. do 29 stycznia 1989 r. miała charakter stały, jego miejsce zameldowania było tożsame z miejscem zamieszkania a dzienny czas wykonywania pracy wynosił w dni nauki szkolnej nie mniej niż 5 godzin i trwał około 7-8 godzin, natomiast w pozostałe dni czas pracy wynosił 8-12 godzin. Dodatkowo oświadczenia złożyli również D. i S. P., którzy potwierdzili pracę syna w gospodarstwie rolnym w okresie od dnia 21 lutego 1985 r. do dnia 29 stycznia 1989 r. Skarżący oświadczył również, że nauka w szkole ponadpodstawowej prowadzona była w systemie stacjonarnym i opierała się na odbywaniu praktycznej nauki zawodu w gospodarstwie rodziców oraz odbywaniu dwumiesięcznych praktyk w tym gospodarstwie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00