Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 25 października 2010 r., sygn. I SA/Bd 633/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Mirella Łent Sędziowie: sędzia WSA Halina Adamczewska - Wasilewicz sędzia WSA Izabela Najda - Ossowska (spr.) Protokolant: starszy sekretarz sądowy Marcin Frydrych po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 12 października 2010 r. sprawy ze skargi Spółki T. w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...]. Samorządowe Kolegium Odwoławcze we W. utrzymało w mocy swoją decyzję z dnia [...]. odmawiającą stwierdzenia nieważności decyzji własnej z dnia [...]. utrzymującej w mocy decyzję Wójta Gminy B. z [...]. określającej skarżącej wysokość zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości za 2008.

W uzasadnieniu wskazano, że pominięcie deklaracji dotyczącej budek telefonicznych nie stanowi rażącego naruszenia prawa w rozumieniu art. 247 § 1 pkt 3 Ordynacji oraz orzecznictwa sądowo-administracyjnego. Kolegium wyjaśniło, że postępowanie odwoławcze dotyczyło wyłącznie nieruchomości i obiektów nie obejmujących budek telefonicznych, które jako przedmiot odrębnej deklaracji mogły samodzielnie podlegać kontroli, w wyniku której organ podatkowy mógł wydać odrębną decyzję. Skarżąca złożyła dwie odrębne deklaracje, a decyzja Kolegium dotyczyła zobowiązania podatkowego nie wynikającego z deklaracji obejmującej budki telefoniczne. Pominięcie w przedmiotowej decyzji i poprzedzającej ją decyzji Wójta Gminy B., deklaracji dotyczącej budek telefonicznych, nie stanowiło więc rażącego naruszenia prawa. Na poparcie swojej argumentacji organ powołał wyrok WSA w Poznaniu z 15.10.2009r. sygn. akt III SA/Po 446/09.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00