Orzeczenie
Wyrok WSA w Warszawie z dnia 30 sierpnia 2010 r., sygn. III SA/Wa 678/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Długosz-Szyjko (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Maciej Kurasz, Sędzia WSA Alojzy Skrodzki, Protokolant Lidia Wasilewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 sierpnia 2010 r. sprawy ze skargi A. D. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] grudnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie określenia kwoty podatku oraz różnicy między podatkiem należnym a pobranym w podatku od towarów i usług oddala skargę
Uzasadnienie
Decyzją z dnia [...] grudnia 2009 r. Dyrektor Izby Celnej w W. - po rozpatrzeniu odwołania P. (Skarżącego w niniejszej sprawie) utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego [...] Port Lotniczy w W. w przedmiocie określenia kwoty podatku od towarów i usług oraz różnicy między podatkiem należnym a pobranym.
Z uzasadnienia decyzji wynika, że w dniu 1 czerwca 2005 r. Skarżący zgłosił do procedury dopuszczenia do obrotu towar w postaci samolotu Cessna [...], nr seryjny [...]. Do określenia kwoty długu celnego zastosował stawkę celną w wysokości 0%.
Postanowieniem z dnia [...] lutego 2007 r. Naczelnik Urzędu Celnego wszczął z urzędu postępowanie w sprawie określenia należności wynikających z długu celnego powstałego w wyniku zastosowania, bez wymaganego pisemnego zezwolenia, zerowej stawki cła przywozowego określonego w taryfie celnej ze względu na końcowe użycie towaru o szczególnym przeznaczeniu. W uzasadnieniu organ celny pierwszej instancji wskazał, iż uprzywilejowane traktowanie taryfowe, z którego mogą korzystać niektóre towary ze względu na ich rodzaj lub przeznaczenie, uzależnione jest od uzyskania pozwolenia organu celnego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right