Orzeczenie
Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 6 sierpnia 2010 r., sygn. II SA/Po 273/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Drzazga Sędziowie Sędzia WSA Elwira Brychcy Sędzia WSA Jakub Zieliński (spr.) Protokolant st.sekr.sąd. Mariola Kaczmarek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 06 sierpnia 2010r. sprawy ze skargi I.K. i W. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] 2010 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy; oddala skargę /-/ J.Zieliński /-/ B.Drzazga /-/ E.Brychcy
Uzasadnienie
Wnioskiem z dnia 23 stycznia 2007 r. E. T. wystąpiła o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie domu wielorodzinnego 4-lokalowego na działce nr [...] obręb K.o powierzchni 1 547 m2 położonej w P. przy ul. G., stanowiącej współwłasność wnioskodawczyni oraz jej męża G. T.. We wniosku wskazała, że na terenie tej działki istnieje już zabudowa - budynek jednorodzinny o powierzchni około 90 m2.
Aktem notarialnym z dnia 22 lutego 2007 r. E. i G. T. - współwłaściciele działki nr [...], R. J. z domu B. - właścicielka działki nr [...]ustalili na swoich działkach służebność gruntową polegającą na prawie swobodnego przejazdu i przejścia przez tę działką, z ograniczeniem wykonywania tego prawa do obszaru w pasie o określonej szerokości na całej długości ich działek, wzdłuż granicy z sąsiednimi działkami i to: na prawie własności działki nr [...] na rzecz każdoczesnego właściciela działki nr [...] oraz na prawie własności działki nr [...]na rzecz każdoczesnego właściciela działki nr [...] Nadto E. i G. T., R. J., a także M. Piechotka. - właścicielka działki nr [...] oświadczyli, że wydzielony z działki nr [...] pas szerokości 1 m, wzdłuż całej działki wraz z działką nr [...] stanowić będą łącznie drogę dojazdową o szerokości około 6 m do działek nr [...] i [...] oraz nr [...].
W dniu 23 lutego 2007 r. E. T. zmieniła wniosek o ustalenie warunków zabudowy "w zakresie ilości lokali (z 4 na 6) oraz kondygnacji - z 2 do 3", jednakże po zapoznaniu się z treścią analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu z dnia 2 kwietnia 2007 r. (w szczególności ze stwierdzeniem, że ze względu na dominującą na analizowanym terenie funkcję mieszkaniową jednorodzinną ustala się możliwość realizacji budynku jednorodzinnego, nie zaś wielorodzinnego) odstąpiła od tego ostatniego zamierzenia inwestycyjnego i dnia 5 kwietnia 2007 r. wniosła o ustalenie warunków zabudowy dla budynku jednorodzinnego z dwoma lokalami mieszkalnymi, z przesunięciem linii zabudowy z 5 m na 4 m i zwiększeniem wysokości budynku do 12 m, czyli do wysokości budynku na sąsiedniej działce.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right