Orzeczenie
Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 13 lipca 2010 r., sygn. II SA/Po 276/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Drzazga (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Danuta Rzyminiak-Owczarczak Sędzia WSA Maria Kwiecińska Protokolant st.sekr.sąd. Mariola Kaczmarek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 czerwca 2010r. sprawy ze skargi Z. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu z dnia [...] lutego 2010 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy; I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ja decyzję nr [...] Prezydenta Miasta P. z dnia [...] 2009 r. znak [...], II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu na rzecz skarżącego kwotę [...],- ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania, III. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana. /-/ D.Rzyminiak-Owczarczak /-/ B.Drzazga /-/ M.Kwiecińska
Uzasadnienie
Decyzją nr [...] z dnia [...] 2009 r. (znak [...]) Prezydent Miasta P. odmówił Z. K. ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego w zabudowie wolnostojącej, przewidzianej do realizacji na działce [...], obręb [...], położonej w [...] przy ulicy [...].
W uzasadnieniu wywiedziono, że w dniu [...] kwietnia 2008 r. Z. K. złożył wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego w zabudowie wolnostojącej na wyżej opisanej działce [...].
Decyzją nr [...] z dnia [...] 2008 r. Prezydent Miasta P. odmówił ustalenia warunków zabudowy dla opisanej inwestycji. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Poznaniu decyzją z dnia [...] lutego 2009 r. uchyliło decyzję organu I instancji.
Decyzją nr [...] z dnia [...] 2009 r. organ I instancji ponownie odmówił ustalenia warunków zabudowy dla przedmiotowej inwestycji. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Poznaniu decyzją z dnia [...] sierpnia 2009 r. również uchyliło decyzję organu I instancji.
W konsekwencji organ I instancji dokonał analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania w zwiększonej ponad minimalną odległości wokół terenu, którego dotyczył wniosek, do około 200 m.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right