Orzeczenie
Wyrok WSA w Krakowie z dnia 27 lipca 2010 r., sygn. I SA/Kr 674/10
Sygn. akt I SA/Kr 674/10 | | W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 27 lipca 2010r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Piotr Głowacki, Sędzia: WSA Ewa Michna (spr.), Sędzia: WSA Bogusław Wolas, Protokolant: Aleksandra Osipowicz, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 lipca 2010r., sprawy ze skarg R. Sp. z o.o. w K., na postanowienia Dyrektora Izby Skarbowej, z dnia 26 lutego 2010r. nr [...],, [...], w przedmiocie sprostowania oczywistej omyłki;, skargi oddala.
Uzasadnienie
Dwoma postanowieniami z dnia 8 grudnia 2009 roku o nr [...] oraz [...] Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej sprostował z urzędu oczywistą omyłkę w dwóch, wydanych przez siebie, decyzjach o nr [...] oraz o nr [...] z dnia 10 listopada 2009 roku w sprawie podatku od towarów i usług wydanych "R" Sp. z o.o. z siedzibą w K. (zwanej dalej także Spółką) poprzez wpisanie na stronie 1 w wierszu 12 od dołu powyższych decyzji "art. 21 §3a" zamiast "art. 21 § 3".
W zażaleniu z dnia 14 grudnia 2009 roku Spółka domagała się uchylenia zaskarżonych postanowień, wskazując na naruszenie art. 215 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku - Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) ponieważ, jej zdaniem, podanie w ww. decyzjach wadliwej podstawy prawnej nie mogło zostać wyeliminowane w trybie prostowania błędów rachunkowych i innych oczywistych omyłek. Ponadto, w ocenie Spółki, w rozpatrywanych sprawach sprostowanie nastąpiło już po wniesieniu odwołania, gdzie jednym z zarzutów był brak w zaskarżonych decyzjach podania właściwej podstawy prawnej. O zasadności wskazanego uchybienia powinien był więc, zdaniem Spółki, decydować organ odwoławczy, nie zaś organ pierwszej instancji w trybie sprostowania zaskarżonych decyzji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right