Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 19 maja 2010 r., sygn. III SA/Kr 42/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący WSA Tadeusz Wołek (spr.) Sędziowie WSA Bożenna Blitek WSA Janusz Kasprzycki Protokolant Bernadetta Szczypka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 maja 2010 r. sprawy ze skargi K. S. na orzeczenie Rejonowej Wojskowej Komisji Lekarskiej z dnia 6 listopada 2009 r. nr [...] w przedmiocie uznania za niezdolnego do zawodowej służby wojskowej skargę oddala

Uzasadnienie

Terenowa Wojskowa Komisja Lekarska orzeczeniem z dnia [...] 2009r. nr [...] w sprawie zdolności do zawodowej służby wojskowej szer. nad. K. S., rozpoznała:

1. Osłabienie funkcji intelektualnych - § 71 pkt 1

2. Cechy osobowości niedojrzałej emocjonalnie - § 68 pkt 1.

Organ określił orzekanemu Kategorię N - niezdolny do zawodowej służby wojskowej- Zał. 2 Grupa III. Stwierdzono też brak związku schorzenia ze służbą wojskową.

Jako podstawę prawną decyzji organ wskazał rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 10 maja 2004 r. w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach.

W jednozdaniowym uzasadnieniu organ podniósł, że stwierdzone na podstawie przeprowadzonych badań rozpoznania powodują niezdolność do zawodowej służby wojskowej.

Skarżący odwołał się od powyższego orzeczenia. Podniósł, że głównym powodem negatywnego wyniku orzeczenia były niepomyślne dla skarżącego badania psychologiczne, że do badania przystąpił następnego dnia po ciężkiej pracy fizycznej i umysłowej. Prosił o wyrażenie zgody na powtórzenie badania w Poradni Psychologicznej.

Rejonowa Wojskowa Komisja Lekarska orzeczeniem z dnia 6 listopada 2009 r. nr [...], utrzymała zaskarżone orzeczenie w mocy.

Jako podstawę prawną organ wskazał art. 127 § 1 i art. 138 kpa w związku z § 31 ust. 1 oraz § 32 ust. 1 i 2 rozporządzenia MON z 10.05.2004 r. w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00