Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 11 maja 2010 r., sygn. II SA/Go 109/10

 

Dnia 11 maja 2010 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Bohdanowicz Sędziowie Sędzia WSA Grażyna Staniszewska (spr.) Sędzia WSA Jacek Jaśkiewicz Protokolant specjalista Ewa Kłosowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 kwietnia 2010 r. sprawy ze skargi PT Sp. z o.o. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków lokalizacji inwestycji celu publicznego oddala skargę.

Uzasadnienie

Uzasadnienie.

Wnioskiem z dnia [...] stycznia 2008 r. PT spółka z o.o., reprezentowana przez Ł.W., zwróciła się do Wójta Gminy o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej PT Nr [...], w miejscowości [...], na działce nr [...].

Wnioskodawca określił, iż proponowany sposób zabudowy działki polegać będzie na budowie stacji bazowej PT nr [...] o wysokości 64 m n.p.t. - wieża stalowa z kontenerem technicznym, w którym znajdują się urządzenia nadawczo - odbiorcze, drogi kablowe i system antenowy. Planowana inwestycja nie jest zaliczana do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko - nie jest wymagana decyzja środowiskowa.

Do wniosku załączono Analizę planowanej inwestycji pod względem kwalifikacji do sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. We wnioskach końcowych tejże Analizy (...), stwierdzono że na podstawie przeprowadzonej analizy przewidywanych pól elektromagnetycznych w otoczeniu projektowanej stacji bazowej telefonii w miejscowości [...], stwierdza się że obszary o gęstości mocy pola elektromagnetycznego przekraczających wartość dopuszczalną wystąpią tylko i wyłącznie w wolnej przestrzeni, w miejscach niedostępnych dla użytkowników okolicy. Dla realizowanego przedsięwzięcia nie jest konieczne ustanowienie obszaru ograniczonego użytkowania oraz określenie granic takiego obszaru, w którym mowa w art. 52 ust. 1 pkt 9 ustawy Prawo ochrony środowiska. Biorąc pod uwagę odległości miejsc dostępnych dla ludności od środka elektrycznego anten wzdłuż osi głównej promieniowania pochodzących od tych anten, dla danej inwestycji nie jest wymagane sporządzenie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00