Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 8 kwietnia 2010 r., sygn. VII SA/Wa 224/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Leszek Kamiński (spr.), , Sędzia WSA Daria Gawlak - Nowakowska, Sędzia WSA Jolanta Zdanowicz, Protokolant Piotr Bibrowski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 kwietnia 2010 r. sprawy ze skargi R. O. na decyzję Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z dnia [...] grudnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie odmowy uznania kwalifikacji zawodowych I. uchyla zaskarżoną decyzję w części utrzymującej w mocy decyzję organu I instancji w zakresie odmowy uznania kwalifikacji zawodowych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w zakresie kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku, III. zasądza od Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa na rzecz skarżącego R. O. kwotę 200 zł (dwieście złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

R. O. zwrócił z wnioskiem do Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, zw. dalej Krajową Rada, o uznanie jego kwalifikacji zawodowych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, tj. uprawnień bez ograniczeń do projektowania oraz do kierowania robotami budowlanymi. Do wniosku dołączono szczegółowe zestawienie potwierdzające doświadczenie zawodowe.

W toku postępowania prowadzonego w oparciu o art. 33a ust. 10 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r., Nr 5, poz. 42, ze zm.), zw. dalej ustawą o samorządach zawodowych, organ uznał, że wprawdzie wnioskodawca podał, że pełnił funkcje inżyniera budowy o zakresie obowiązków obejmującym nadzór budowlany oraz projektanta budynków wykonanych głównie w technologii szkieletu drewnianego, ale nie określił dat rozpoczęcia i zakończenia wskazanych inwestycji. W związku z powyższym Krajowa Rada zwróciła się do wnioskodawcy z prośbą o uzupełnienie dokumentu poświadczającego praktykę zawodową o: wyszczególnienie obiektów budowlanych, przy których pełnił funkcję projektanta, funkcję kierownika budowy, określenie charakteru wykonywanych czynności, przy realizacji poszczególnych projektów i budynków oraz wskazanie okresów z podaniem dat rozpoczęcia i zakończenia praktyki w wykonywanych czynnościach. W odpowiedzi na powyższe pismo wnioskodawca, na dostarczonych mu przez organ drukach, uzupełnił wniosek m.in. o prace wykonywane w kraju przed wyjazdem za granicę, przy których pełnił rolę asystenta kierownika budowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00