Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 16 marca 2010 r., sygn. II SA/Gd 753/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Barbara Skrzycka-Pilch (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Wanda Antończyk Sędzia WSA Jolanta Górska Protokolant Sekretarz Sądowy Anna Rusajczyk po rozpoznaniu w dniu 16 marca 2010 r. na rozprawie sprawy ze skargi O. B. - R. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 26 listopada 2007 r., nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy 1. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Wójta Gminy z dnia 31 lipca 2007 r. nr [...], 2. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz skarżącej O. B. - R. kwotę 800 zł (osiemset złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

W dniu 24 października 2001 r. O. B. zwróciła się do Wójta Gminy o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla działki nr [...] położonej w B. dla inwestycji polegającej na budowie siedliska rolniczego składającego się z budynku gospodarczego, magazynowego, stodoły i budynku mieszkalnego.

Decyzją z dnia 10 stycznia 2002 r. Wójt Gminy, na podstawie art. 39, art. 40, art. 41 ust 1 oraz art. 42 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 89, poz. 415 ze zm.) oraz zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Puck, zatwierdzonego uchwałą nr XVIII/14/93 Rady Gminy Puck z dnia 29 czerwca 1993 r. ( Dz. Urz. Woj. Gd. Nr 19, poz. 110) odmówił ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla opisanej wyżej inwestycji.

Po rozpoznaniu odwołania O. B. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w dniu 19 maja 2003 r., na podstawie art. 138 § 2 k.p.a. uchyliło zaskarżoną decyzje i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Kolegium podkreśliło, że zamierzenie budowy obiektów budowlanych służących produkcji rolniczej na terenie, którego przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego zostało ustalone jako grunty rolne, nie jest sprzeczne z tym planem w rozumieniu art. 43 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, jeżeli plan nie wprowadza zakazu takiej zabudowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00