Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 12 stycznia 2010 r., sygn. II SA/Wa 1175/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Przemysław Szustakiewicz (spr.) Sędziowie WSA Anna Mierzejewska Iwona Dąbrowska Protokolant Dorota Kwiatkowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 stycznia 2010 r. sprawy ze skargi J. F. na rozkaz personalny Komendanta [...] Policji z dnia [...] maja 2009 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia z zajmowanego stanowiska i przeniesienia do dyspozycji - oddala skargę -

Uzasadnienie

Komendant [...] Policji rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] maja 2009 r., działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 w zw. z art. 127 § 2 kpa oraz art. 32 ust 1 i art. 37a pkt 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.), utrzymał w mocy rozkaz personalny Komendanta Powiatowego Policji w W. nr [...] z dnia [...] marca 2009 r. w przedmiocie zwolnienia J. F. ze stanowiska [...] i przeniesienia go do dyspozycji Komendanta Powiatowego Policji w W.

W uzasadnieniu organ wskazał, iż Komendant Powiatowy Policji w W. rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] marca 2009 r. zwolnił z dniem [...] marca 2009 r. [...] J. F. ze stanowiska [...] Komendy Powiatowej w W. i z dniem [...] marca 2009 r. przeniósł policjanta do swojej dyspozycji. W uzasadnieniu powyższej decyzji wskazano na brak realizacji przez wymienionego obowiązków służbowych zawartych w karcie opisu stanowiska pracy, poprzez [...], a także nieprawidłowości w zakresie [...]. Ponadto na stanowisku komputerowym, używanym przez funkcjonariusza, odnaleziono pliki zawierające informacje niejawne, które winny być wytworzone na stanowisku komputerowym ODN, dlatego też wyłączono wyżej wymienionemu dostęp do informacji niejawnych. Wskazano także na długą absencję chorobową policjanta, która świadczy o utracie zdolności kierowania komórką organizacyjną i nie daje rękojmi zapewnienia ciągłości pełnienia służby na tym stanowisku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00