Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 30 grudnia 2009 r., sygn. IV SA/Wa 1521/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Aneta Dąbrowska, Sędziowie Sędzia WSA Grzegorz Czerwiński (spr.), Sędzia WSA Danuta Dopierała, Protokolant Artur Dral, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 grudnia 2009 r. sprawy ze skargi A. G. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] lipca 2009 r. nr [...] w przedmiocie wymeldowania - skargę oddala -

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] marca 2009 roku, Nr [...] Prezydent Miasta [...] W. odmówił wymeldowania z pobytu stałego A. G. w lokalu nr [...] przy ul. [...] w W.

Od powyższej decyzji odwołanie złożył M. S. podnosząc zarzut, iż organ pierwszej instancji nie wziął pod uwagę, iż A. G. zaczął przebywać w lokalu nr [...] przy ul. [...] w W. dopiero po wszczęciu postępowania w sprawie jego wymeldowania.

Decyzją z dnia [...] lipca 2009 roku, Nr [...] Wojewoda [...] uchylił decyzję Prezydenta Miasta W. z dnia [...] marca 2009 roku, Nr [...] i orzekł o wymeldowaniu A. G. z pobytu stałego w lokalu nr [...] przy ul. [...] w W.

W uzasadnieniu decyzji Wojewoda stwierdził, że organ pierwszej instancji wydając rozstrzygnięcie niewłaściwie zinterpretował zgromadzony w sprawie materiał dowodowy. Zdaniem Wojewody należy dać wiarę zeznaniom bezstronnych świadków zamieszkałych i bywających w budynku przy ul. [...] w W. Znajdują one potwierdzenie w informacjach przekazanych przez Komendę Rejonową Policji [...].

W ocenie Wojewody, A. G. przychodząc do lokalu nr [...] przy

ul. [...] próbuje stworzyć jedynie pozory zamieszkiwania w tym lokalu

na potrzeby toczącego się postępowania. Jest on, zdaniem Wojewody, zainteresowany tylko utrzymaniem zameldowania w lokalu, a nie zamieszkiwaniem

w nim na stałe. Okoliczność, iż A. G. posiada w przedmiotowym lokalu swoje rzeczy nie świadczy o tym, że lokalu tego nie opuścił, gdyż opuszczenie lokalu nie musi być połączone z opróżnieniem zajmowanego mieszkania.

Wobec faktu, iż A. G. opuścił miejsce pobytu stałego zaistniały przesłanki do jego wymeldowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00