Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 17 grudnia 2009 r., sygn. II SA/Lu 719/09

Informacja o odebraniu decyzji przez skarżącą zdaje się sugerować, iż uczyniła to osobiście, a skoro tak, to za pokwitowaniem odbioru, którym organ wydający i doręczający decyzję winien dysponować. Informacja o doręczeniu decyzji w trybie art. 26 kpa tym bardziej nie powinna być uznana za wiarygodną, że wskazany przepis zawiera regulację wyłączenia pracownika organu od załatwienia sprawy i nie ma żadnego związku z doręczeniem pism przez organy administracji państwowej. 

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bogusław Wiśniewski, Sędziowie Sędzia WSA Joanna Cylc-Malec, Sędzia NSA Grażyna Pawlos-Janusz (sprawozdawca), Protokolant Referent Marzena Okoń, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 17 grudnia 2009 r. sprawy ze skargi Z. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania pomocy mającej na celu wspieranie procesu integracji cudzoziemca uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Dyrektora Powiatowego z dnia [...] r. nr [...]

Uzasadnienie

Samorządowe Kolegium Odwoławcze zaskarżoną decyzją z dnia 11 września 2009 r., wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 kpa, po rozpatrzeniu odwołania Zairy K. od decyzji Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z dnia 4 sierpnia 2009 r. znak: [...], wydanej z upoważnienia Starosty, odmawiającej udzielenia pomocy mającej na celu wspieranie procesu integracji - utrzymało zaskarżoną decyzję w mocy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00