Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 14 października 2009 r., sygn. III SA/Wr 196/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sędziowie Sędzia WSA Maciej Guziński, Sędzia WSA Bogumiła Kalinowska, Magdalena Jankowska-Szostak (sprawozdawca), , Protokolant Katarzyna Dziok, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 23 września 2009 r. sprawy ze skargi B sp. z o.o. w Ł. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie określenia kwoty długu celnego oraz kwoty podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Naczelnika Urzędu Celnego we W. z dnia [...], nr [...]; II. zasądza od Dyrektora Izby Celnej we W. na rzecz strony skarżącej 397 (trzysta dziewięćdziesiąt siedem) zł kosztów postępowania; III. orzeka, że decyzje wymienione w punkcie I nie mogą być wykonane do dnia prawomocności wyroku.

Uzasadnienie

Na podstawie zgłoszenia celnego [...] z dnia [...] B Spółka z o.o. z siedzibą w Ł. (dalej strona skarżąca) - za pośrednictwem agenta celnego, działającego w formie przedstawicielstwa pośredniego - zgłosiła do procedury dopuszczenia do obrotu towary określone jako [...] [...], klasyfikując je według kodu [...]. oraz [...] do [...] [...], klasyfikując je według kodu [...].

W wyniku kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego I w Ł. oraz weryfikacji ww. zgłoszenia celnego, dokonanej na podstawie art. 78 ust. 2 Wspólnotowego Kodeksu Celnego, powstała wątpliwość w zakresie zadeklarowanej przez stronę skarżącą klasyfikacji importowanych towarów.

W związku z powyższym Naczelnik Urzędu Celnego we W., postanowieniem z dnia [...] nr [...], wszczął z urzędu postępowanie w sprawie, po zakończeniu którego, wyznaczył stronie siedmiodniowy termin na wypowiedzenie się.

W piśmie z dnia [...] strona skarżąca podniosła, że:

o zawsze stara się odprawiać towar zarówno w imporcie jak i eksporcie zgodnie z wytycznymi udzielonymi przez odpowiednie organy;

o stosując kody celne opiera się na informacjach uzyskanych z Urzędów Celnych lub Agencji Celnych;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00