Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 4 września 2009 r., sygn. I SA/Wr 1102/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jadwiga Danuta Mróz (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Borońska, Sędzia WSA Alojzy Wyszkowski, Protokolant Katarzyna Gierczak, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 4 września 2009 r. sprawy ze skargi A. SA w L. na interpretację indywidualną M. F. - Dyrektora Izby Skarbowej w P. - Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w L. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych I. uchyla interpretację w zaskarżonej części, II. zasądza od M. F. na rzecz skarżącej spółki kwotę 200,00 (słownie: dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A. S.A. w L. (dalej: skarżąca) jest powołana w sentencji wyroku indywidualna interpretacja Ministra Finansów - organu upoważnionego - Dyrektora Izby Skarbowej w P. (dalej: organ) z dnia [...], nr [...], w zakresie w jakim uznaje za nieprawidłowe stanowisko skarżącej przedstawione we wniosku o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie.

We wniosku z 1 grudnia 2008 r., uzupełnionym pismem z dnia 11 lutego 2009 r., skarżąca wystąpiła w trybie art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005, nr 8, poz. 60 ze zm.), dalej: o.p., do Dyrektora Izby Skarbowej w P. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, tj. art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (j.t. Dz. U. z 2000, nr 54, poz. 654 ze zm.), dalej: updop. W treści swego pisma skarżąca podała, że jest spółką prawa handlowego - spółką akcyjną - prowadzącą działalność wydobywczą systemem podziemnym przez trzy wyodrębnione zakłady górnicze (Zakład Górniczy w [...]). Stosownie do przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (j.t. Dz. U. z 2005, nr 228, poz. 1947 ze zm.), dalej: pgig, skarżąca tworzy fundusz likwidacji zakładu górniczego, dalej zwany funduszem, dokonując odpisów na ten cel w wysokości 3 - 10 % odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych należących do zakładów górniczych. Odpisy naliczane są odrębnie dla każdego z zakładów skarżącej. Środki funduszu przekazywane są w terminach wynikających z przepisów prawa i gromadzone na prowadzonym na rzecz skarżącej wyodrębnionym rachunku bankowym. Środki te inwestowane są w krótkoterminowe papiery wartościowe i lokaty, a wpływy z oprocentowania zwiększają wartość środków na rachunku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00