Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 20 sierpnia 2009 r., sygn. I SA/Wr 136/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Kamieniecka, Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Radom, Sędzia WSA Tomasz Świetlikowski (sprawozdawca), Protokolant Katarzyna Wilczek, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 20 sierpnia 2009 r. sprawy ze skargi J. N. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w L. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2004 r. oddala skargę

Uzasadnienie

Przystępując do rozstrzygania Sąd uwzględnił następujący stan faktyczny

i prawny sprawy. Skarżoną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w L. (dalej: Dyrektor Izby Skarbowej), po rozpoznaniu odwołania J. N. (dalej: podatnik/ strona/ skarżący), utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w L. z dnia [...]r. (Nr [...] , [...] ) w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku od towarów i usług (dalej: podatek VAT) za maj, czerwiec, lipiec, listopad i grudzień 2004 r. oraz wysokości różnicy podatku do obniżenia podatku należnego za następne okresy rozliczeniowe za styczeń, luty, marzec, kwiecień, sierpień, wrzesień i październik 2004 r.

Z uzasadnienia decyzji organu odwoławczego wynika, że podatnik w 2004 r. prowadził działalność gospodarczą w zakresie handlu odzieżą (głównie marek [...] i [...] , w oparciu o zawarte umowy franchisingu), a także innymi towarami, np. butami, torebkami (w badanym okresie aktywność podatnika obejmowała ponadto świadczenie usług parkingowych). Postanowienia umów franchisingu obligowały stronę do stosowania cen nie niższych niż sugerowane przez franczyzodawcę. Należące do podatnika punkty handlowe znajdowały się w O., B., W., L. i Z. Sprzedaż rejestrowana była za pomocą kas fiskalnych (dla podmiotów gospodarczych sprzedaż była fakturowana). Organ podatkowy zaakcentował, iż strona - tłumacząc to zaginięciem rolek - nie okazała kopii paragonów z kasy fiskalnej ze sklepu w W. (w zamian przedłożyła wydruk sprzedaży z tego sklepu za cały 2004 r.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00