Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 24 czerwca 2010 r., sygn. I SA/Ol 317/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Błesiński, Sędziowie Sędzia NSA Włodzimierz Kędzierski (spr.),, Sędzia WSA Wojciech Czajkowski, Protokolant Krzysztof Dzieliński, po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 24 czerwca 2010r. sprawy ze skargi G. H. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia "[...]" Dyrektor Izby Skarbowej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia "[...]"określającą G.H.zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za kwiecień, maj i czerwiec 2004 r. oraz umarzającą w części dotyczącej wymiaru podatku od towarów i usług za marzec 2004 r.

W uzasadnieniu decyzji wywiódł, że podstawa określenia podatnikowi zobowiązania podatkowego za maj 2004 r. w kwocie wyższej od wykazanej przez podatnika w deklaracjach VAT - 7 były ustalenia kontroli podatkowej w zakresie prawidłowości rozliczeń podatkowych za maj 2004 r., zgodnie z którymi podatnik zaniżył wysokość obrotu w rozumieniu art. 29 ust.1 ustawy o podatku od towarów i usług.

Dokonując kontroli poprawności rozliczenia podatku od towarów i usług za maj 2004 r. organ oparł się na prowadzonych przez podatnika ewidencjach księgowych, mających odzwierciedlenie w ewidencjach i deklaracjach VAT - 7 sporządzanych dla potrzeb podatku VAT.

Bezspornym jest, że w dokumentacji za maj 2004 r. wykazano przychód ze sprzedaży towarów i usług w kwocie 640.389,44 zł i zakupu towarów za kwotę 506.016,84 zł. Dla ustalenia kosztu własnego sprzedanych towarów, na koniec każdego miesiąca 2004 r. podatnik sporządzał na podstawie kartotek magazynowych, wycenę towarów niesprzedanych, pozostających w zapasie, w cenach zakupu netto.

Stan faktyczny sprawy ustalono na podstawie dokumentacji prowadzonej przez podatnika w miesiącu maju 2004 r. - tj. księgach rachunkowych i ewidencji VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00