Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 7 maja 2009 r., sygn. II SA/Wr 631/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Julia Szczygielska /sprawozdawca/, Sędziowie Sędzia WSA Olga Białek, Sędzia WSA Andrzej Cisek, Protokolant Iwona Borecka, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 16 kwietnia 2009r. sprawy ze skargi Spółki A w L. na decyzję Wojewody D. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę obiektu handlowo-usługowego [...] w L. I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję organu I instancji z dnia [...] nr [...] oraz postanowienie Wojewody D. z dnia [...] nr [...] II. stwierdza nieważność postanowienia Starosty L. z dnia [...] znak [...]; III. orzeka, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana; IV. zasądza od Wojewody D. na rzecz skarżącej Spółki A w L. kwotę 1957zł (słownie: jeden tysiąc dziewięćset pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu decyzją z dnia [...], Nr [...], wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a., po rozpatrzeniu odwołania Spółki A w L. od decyzji Starosty L. z dnia [...], Nr [...], odmawiającej zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę obiektu handlowo-usługowego "[...]" zlokalizowanego w L. na działce nr [...] obręb 5, Wojewoda D. utrzymał w mocy decyzję organu I instancji.

Organ odwoławczy rozstrzygnięcie swe oparł na następujących ustaleniach faktycznych i prawnych:

Decyzją Starosty L. z dnia [...] Nr [...] odmówiono zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia Spółce A pozwolenia na budowę obiektu handlowo-usługowego "[...]", przewidzianego do realizacji na działkach nr [...], obręb 5, w L.. Organ I instancji wskazał na zaniechanie wykonania przez inwestora nałożonego nań obowiązku dostosowania projektowanej inwestycji, między innymi, do zgodności z wymaganiami wynikającymi z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta L. nr 41, zatwierdzonego uchwałą Rady Miejskiej w L. nr [...] z dnia [...], który w jednostce strukturalnej oznaczonej symbolem l.UC ustala, jako minimalną liczbę miejsc postojowych, 1 miejsce na każde 70 m2 powierzchni użytkowej usług dla obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2. Jednocześnie organ zakwestionował proponowaną przez inwestora lokalizację miejsc parkingowych dla obsługi projektowanego obiektu, w odległości 560 m od tego obiektu, na terenie parkingu budowanego na podstawie odrębnej decyzji, z przeznaczeniem na potrzeby Ośrodka Sportu i Rekreacji w L..

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00