Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 29 maja 2009 r., sygn. IV SA/Wa 1920/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Wykowski (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Alina Balicka, Sędzia WSA Małgorzata Małaszewska-Litwiniec, Protokolant Marcin Lesner, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 maja 2009 r. sprawy ze skargi Stowarzyszenia "Z." z siedzibą w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] lipca 2008 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia - oddala skargę -

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego decyzją z dnia [...] lipca 2008 r. nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w W., zwane dalej "SKO" utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta [...] W., zwanego dalej "Prezydentem", z dnia [...] marca 2008 r. nr [...], umarzającą postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji SKO wskazało, że wnioskiem z dnia [...] kwietnia 2007 r. P. Sp. z o.o. wystąpiła o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej [...] na działce nr ew.[...] Obr. [...] przy ul. [...] w W. Decyzją z dnia [...] marca 2008 r. Prezydent umorzył wszczęte postępowanie na podstawie art.105§1 k.p.a.

Odwołania od powyższej decyzji złożyło Stowarzyszenie Z., zwane dalej "skarżącym" oraz Wspólnota Mieszkaniowa ul.[...]. Rozpatrzywszy odwołania, SKO utrzymało decyzję Prezydenta w mocy, podnosząc, co następuje.

Z przedstawionej dokumentacji wynika, że inwestycja zlokalizowana będzie na masztach posadowionych na dachu budynku, którego wysokość wynosi 25,5 m.n.p.t. W najbliższej okolicy znajduje się zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Wysokość sąsiedniej zabudowy znajdująca się w zasięgu oddziaływania ponadnormatywnych pól elektromagnetycznych emitowanych przez urządzenia stacji nie przekracza 18,0 m.n.p.t. Z załączonego raportu oddziaływania na środowisko wynika, że minimalna wysokość występowania ponadnormatywnych obszarów rozkładu pól o poziomach wyższych od 0,1 W/m2 dla minimalnego ustawienia wynosi 22,2 m.n.p.t.; maksymalnego ustawienia wynosi 21,6 m.n.p.t., a zatem na obszarze dostępnym dla ludności stacja spełnia wymagania w zakresie ochrony ludzi i środowiska przed elektromagnetycznym promieniowaniem niejonizującym, określone rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 30 października 2003 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku oraz sposobów sprawdzania dotrzymania tych poziomów (Dz. U. Nr 192, poz. 1883). Ponadto z dniem 31 sierpnia 2007 r. tj. w toku prowadzonego w sprawie postępowania, weszły w życie zmiany do

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00