Orzeczenie
Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 20 marca 2009 r., sygn. III SA/Wr 717/08
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marcin Miemiec Sędziowie Sędzia WSA Maciej Guziński Asesor WSA Magdalena Jankowska-Szostak (sprawozdawca) Protokolant Monika Tarasiewicz po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 20 marca 2009 r. sprawy ze skargi B. S. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie stwierdzenia choroby zawodowej oddala skargę.
Uzasadnienie
UZASADNIENIA
Przedmiotem rozpoznania w tej sprawie jest decyzja P W I S we W , który działając na podstawie art. 12 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o państwowej inspekcji sanitarnej (Dz. U. z 2006 Nr 122,poz.851 ze zm), §8 ust. 1 i ust. 3 Rozporządzenia Rady ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. w sprawie wykazu chorób zawodowych, szczegółowych zasad postępowania w prawach zgłaszania podejrzenia , rozpoznania i stwierdzenia chorób zawodowych oraz podmiotów właściwych w tych sprawach (Dz.U. Nr 132, poz. 115), art. 138 §1 pkt 2 Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz.1071 ze zm.) rozpoznając odwołanie M B od decyzji P P I we W z dnia [...] r. [...] decyzją o braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej - obustronnego trwałego ubytku słuchu typu ślimakowego spowodowanego hałasem, wyrażonego podwyższeniem progu słuchu o wielkości co najmniej 45 dB w uchu lepiej słyszącym, oblicznym jako średnia arytmetyczna dla częstotliwości audiometrycznych 1, 2, i 3 kHz (poz. 21) - uchylił zaskarżoną decyzję w całości i orzekł stwierdzenie choroby zawodowej obustronnego trwałego ubytku słuchu typu ślimakowego spowodowanego hałasem u M B .
Powyższa decyzja została podjęta w następującym stanie faktycznym.
Pierwotnie decyzją z dnia [...] r. Nr [...] P W I S we W utrzymał w mocy decyzję P P I S we W z dnia [...] r. (Nr...), o braku podstaw do stwierdzenia u M B choroby zawodowej - obustronnego trwałego ubytku słuchu typu ślimakowego spowodowanego hałasem, wyrażonego podwyższeniem progu słuchu o wielkości co najmniej 45 dB w uchu lepiej słyszącym, obliczonym jako średnia arytmetyczna dla częstotliwości audiometrycznych 1, 2 i 3 kHz (poz. 21).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right