Orzeczenie
Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 lutego 2009 r., sygn. III SA/Wa 1726/08
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Sokołowska, Sędziowie Sędzia WSA Krystyna Kleiber, Asesor WSA Aneta Trochim-Tuchorska (spr.), Protokolant Urszula Nowak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 lutego 2009 r. sprawy ze skargi F. sp. z o.o. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] marca 2008 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego 1) uchyla zaskarżoną interpretację, 2) stwierdza, że uchylona interpretacja nie może być wykonana w całości, 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz F. sp. z o.o. z siedzibą w W. kwotę 440 zł (słownie: czterysta czterdzieści złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
"F." sp. z o.o. z siedzibą w W. (zwana dalej Spółką lub Skarżącą) wystąpiła do Ministra Finansów o wydanie interpretacji indywidualnej w trybie art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), dotyczącej podatku akcyzowego.
Przedstawiając stan faktyczny wskazała, że prowadzi działalność w zakresie gier na automatach oraz automatach o niskich wygranych w rozumieniu ustawy o grach i zakładach wzajemnych. Spółka samodzielnie dokonuje montażu urządzeń do gier losowych używanych w swojej działalności, który w zależności od rodzaju urządzenia cechuje się różnym stopniem złożoności. Poszczególne części do takich urządzeń nabywane są głównie z obszaru Wspólnoty Europejskiej, także w krajach Wspólnoty kupowane jest przez Spółkę oprogramowanie do tych urządzeń pozwalające na wykorzystywanie ich jako automatów do gier. Złożenie urządzenia ze sprowadzonych przez Spółkę elementów oraz "wgrywanie" oprogramowania dokonywane jest w jej siedzibie przez jej pracowników.
Po dokonaniu opisanych czynności Spółka występuje do właściwego organu o rejestrację zmontowanego i oprogramowanego urządzenia jako nowopowstałego automatu do gry. W momencie rejestracji, tak zmontowane urządzenie staje się automatem do gry, będącym wyrobem akcyzowym, określonym w pozycji 62 załącznika nr 1 do ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 29, poz. 257 ze zm.; dalej: "u.p.a."). Przedmiotowe automaty używane są w bieżącej działalności Spółki, a następnie po kilku latach eksploatacji, w momencie ich rzeczywistego zużycia są wyrejestrowywane i likwidowane w znaczeniu księgowym oraz faktycznym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right