Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 25 lutego 2009 r., sygn. I SA/Ol 601/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tadeusz Piskozub Sędziowie Sędzia WSA Ryszard Maliszewski (spr.) Sędzia WSA Wojciech Czajkowski Protokolant Anna Gradowska po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 25 lutego 2009 r. sprawy ze skargi Spółki A na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia "[...]", nr "[...]" Dyrektor Izby Skarbowej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia "[...]" w części określenia zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do listopada 2006r., określenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy podatnika za luty 2007r., ustalenia kwoty dodatkowego zobowiązania podatkowego za miesiące od stycznia do listopada 2006r. i luty 2007r. oraz uchylił decyzję organu I instancji za grudzień 2006r. i w tym zakresie określił zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług w kwocie 4.373,00 zł, a także ustalił kwotę dodatkowego zobowiązania podatkowego w wysokości 985 zł.

Z akt administracyjnych wynika, że Naczelnik Urzędu Skarbowego przeprowadził postępowanie podatkowe w zakresie rozliczenia podatku VAT za styczeń - grudzień 2006r. i luty 2007r. przez Spółkę A. Spółka w 2006r. prowadziła działalność gospodarczą w zakresie rybołówstwa w wodach przybrzeżnych i śródlądowych, rybactwa łącznie z działalnością usługową, produkcją i przetwórstwem. Od 1.07.1995r. Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Po przeprowadzeniu postępowania organ I instancji stwierdził, że Spółka dokonywała sprzedaży zezwoleń wędkarskich, wykazując na fakturze symbol PKWiU 92.72.12 i stosując stawkę podatku od towarów i usług w wysokości VAT 3%. Zdaniem organu, wykazywany przez Spółkę na fakturach symbol PKWiU pozostawał w sprzeczności ze stosowaną stawką VAT przy sprzedaży zezwoleń. Zezwolenia na amatorski połów ryb nie odpowiadają bowiem definicji towaru (art. 2 pkt 6 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług - zwanej dalej "ustawą o VAT"), tym samym ich sprzedaż nie stanowi dostawy towarów (art. 7 ust. 1 ustawy o VAT), lecz świadczenie usług (art. 8 ust. 1 ustawy o VAT). Zatem czynności polegające na sprzedaży zezwoleń na amatorski połów ryb mieszczą się w grupowaniu

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00