Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 13 lutego 2009 r., sygn. II SA/Ke 473/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jacek Kuza, Sędziowie Sędzia WSA Dorota Chobian,, Sędzia WSA Renata Detka (spr.), Protokolant Starszy sekretarz sądowy Monika Zielińska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 4 lutego 2009r. sprawy ze skargi H. B. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...], znak: [...] w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

II SA/Ke 473/08

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze, po rozpatrzeniu odwołania H. B., utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta z dnia [...], ustalającą warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku gospodarczo-garażowego, na części działki o numerze ewidencyjnym 878, obręb 0014, przy ulicy [...] w K.

W uzasadnieniu organ podniósł, że zaskarżona decyzja wydana została po rozpatrzeniu wniosku K. Ś. Warunki zabudowy oraz szczegółowe zasady zagospodarowania terenu określone zostały w pkt 2.1 - 2.6. decyzji, a linie rozgraniczające teren inwestycji wyznaczono na mapie zasadniczej w skali 1:500, stanowiącej część graficzną decyzji. W podstawie prawnej powołano przepisy ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zaś w uzasadnieniu organ I-szej instancji wskazał, że wydanie decyzji o warunkach zabudowy było możliwe, gdyż spełnione zostały warunki określone w art. 61 ust.1 pkt 1-5 w/w ustawy. Analiza urbanistyczno- architektoniczna przeprowadzona stosownie do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003r. w sprawie sposobu ustalenia wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, wykazała, że znajdująca się w granicach obszaru analizowanego zabudowa mieszkaniowa, jednorodzinna z towarzyszącą jej zabudową gospodarczą, pozwala na określenie dla projektowanego budynku wymagań w zakresie kontynuacji funkcji, gabarytu, formy architektonicznej, wskaźników zabudowy oraz linii zabudowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00