Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 17 grudnia 2008 r., sygn. I SA/Bd 696/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Halina Adamczewska-Wasilewicz Sędziowie: Sędzia WSA Teresa Liwacz Asesor sądowy Ewa Kruppik - Świetlicka (spr.) Protokolant starszy sekretarz sądowy Anna Winiecka po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 17 grudnia 2008 r. sprawy ze skargi S. S. na interpretację Ministra Finansów z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług oddala skargę

Uzasadnienie

I SA/Bd 696/08

UZASADNIENIE

W dniu 21 stycznia 2008 r. S.S. zwrócił się do Dyrektora Izby Skarbowej w B., jako organu upoważnionego do wydawania interpretacji indywidualnych - z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących zakupy paliwa do samochodu [...] z tzw. "kratką" na podstawie art. 86 ust. 1 i ust. 3 i 4 ustawy o podatku od towarów i usług.

Wnioskujący wskazał, iż od 1991 r. prowadzi działalność gospodarczą. W roku 2001 dokonał zakupu samochodu osobowego marki [...] z tzw. "kratką", spełniającego warunki samochodu ciężarowego, na podstawie posiadanej homologacji. Podatnik podał, iż dokonywał odliczeń podatku naliczonego od zakupu paliwa do ww. samochodu od dnia przyjęcia go w ewidencji środków trwałych tj. od roku 2001. Z prawa do odliczeń korzystał do stycznia 2008 roku z braku wiedzy o zmianie przepisów, która nastąpiła ustawą z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług. Z chwilą powzięcia informacji o powyższej zmianie podjął działania zmierzające do wyjaśnienia możliwości odliczania podatku od towarów i usług. W związku z tym zadał organowi następujące pytanie :

" Czy istnieje możliwość dalszego odliczania podatku VAT od paliwa tankowanego do samochodu firmowego w pełnej wysokości na podstawie art. 86 ust. 1 i ust. 3 i 4 cyt. ustawy o podatku od towarów i usług do czasu prawnego wyjaśnienia tej kwestii przez Naczelny Sąd Administracyjny?" .

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00