Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 8 października 2008 r., sygn. II SA/Gd 89/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Tamara Dziełakowska Sędziowie: Sędzia WSA Mariola Jaroszewska (spr.) Sędzia NSA Jan Jędrkowiak Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Agnieszka Szczepkowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 października 2008 r. sprawy ze skargi K. S. i Cz. S. na decyzję Wojewody z dnia 23 listopada 2007 r., nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę.

Uzasadnienie

Prezydent Miasta decyzją z dnia 3 października 2007 r. Nr [...] zatwierdził projekt budowlany i udzielił E. i S. C. pozwolenia na rozbudowę budynku mieszkalnego w zabudowie szeregowej, na działce nr [...] (obręb [...]) przy ul. [...] w G., o murowany taras od strony ogrodu.

Organ I instancji ustalił, że inwestor wystąpił z wnioskiem o zatwierdzenie projektu budowlanego i udzielenie pozwolenia na budowę na rozbudowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego, szeregowego, polegającej na realizacji tarasu murowanego od strony ogrodu w G. - W. przy ul. [...], na działce nr [...] obr. [...]. Do wniosku dołączony został projekt budowlany wykonany przez osobę posiadającą właściwe uprawnienia budowlane oraz dokumenty wymagane przepisami szczególnymi.

W toku postępowania swe zastrzeżenia wniósł sąsiad twierdząc, że taras realizowany będzie na istniejących fundamentach, a jego wbudowanie spowoduje przekroczenie istniejącej linii zabudowy i będzie umożliwiało wgląd w okno sąsiedniego budynku.

Organ I instancji, odnosząc się do wskazanych zarzutów podał, że projektowany taras przewidziany jest w miejscu istniejącego pierwotnie tarasu drewnianego wybudowanego na podstawie pozwolenia na budowę łącznie z budynkiem mieszkalnym. Analiza, które części z istniejących wcześniej tarasów winny ulec rozbiórce nie jest przedmiotem niniejszego postępowania. Zgodnie z postanowieniem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 25 kwietnia 2007 r. Nr [...] przylegający do ściany przedmiotowego budynku taras został rozebrany, tym samym wykonana została decyzja nakazującą rozbiórkę tarasu wybudowanego bez wymaganego pozwolenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00