Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 25 września 2008 r., sygn. II SA/Wr 227/08

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Julia Szczygielska (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Alicja Palus, Sędzia NSA Andrzej Wawrzyniak, Protokolant Iwona Borecka, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 11 września 2008r. sprawy ze skargi L. i D.A. na decyzję Wojewody D. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wniesienia sprzeciwu w sprawie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

Pismem z dnia 19 grudnia 2007 r. (21 grudnia 2007 r. - data wpływu do organu) D. i L.A. dokonali w Starostwie J. zgłoszenia zamiaru wykonywania na nieruchomości położonej w P. przy ul. [...], nr ewidencji gruntu 17, robót budowlanych polegających na: wybudowaniu wiaty służącej do przechowywania drewna opałowego o wymiarach 4 x 2,20 m, o konstrukcji drewnianej, nie połączonej na stałe z gruntem, pokrytej płytą ONDULINE.

Postanowieniem z dnia [...], Nr [...] Starosta J. na podstawie art. 123 k.p.a. oraz art. 30 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.), po rozpatrzeniu powyższego zgłoszenia, nałożył na inwestora obowiązek jego uzupełnienia w terminie do dnia 25 stycznia 2008 r. poprzez przedłożenie:

1. mapy sytuacyjno-wysokościowej z naniesioną lokalizacją wiaty wraz z zwymiarowaniem gabarytów i odległości od granic działki,

2. prawidłowo i kompletnie wypełnionego oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, o których mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2 ustawy - Prawo budowlane z uwzględnieniem, w którym Biurze Notarialnym był spisany akt notarialny,

3. opisu określającego rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych,

4. odpowiednich szkiców lub rysunków planowanego budynku gospodarczego,

5. kompletnie i prawidłowo wypełnionego wniosku zgłoszenia (zapis dotyczący rozpoczęcia robót).

Nadto organ cytując przepis art.59 ust.1 i 2 Prawa budowlanego, stwierdził, że przepis ten stosuje się również do zmiany zagospodarowania terenu, która nie wymaga pozwolenia na budowę, z wyjątkiem tymczasowej, jednorazowej zmiany zagospodarowania terenu, trwającej do roku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00