Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 30 wrzenia 2008 r., sygn. V SA/Wa 1121/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Izabella Janson, Sędzia WSA - Dorota Mydłowska (spr.), Sędzia WSA - Andrzej Kania, Protokolant - Sylwia Wojtkowska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 września 2008 r. sprawy ze skargi B. M. na decyzję Dyrektora [...] Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w W. z dnia [...] lutego 2008 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania oddzielnej płatności z tytułu cukru; oddala skargę.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 28 czerwca 2006 r. B. M. zwrócił się do Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w C. o przyznanie oddzielnej płatności z tytułu cukru na rok [...] r. We wniosku strona zadeklarowała do płatności [...] ton buraków cukrowych przeznaczonych do wyprodukowania cukru kwotowego, objętych umowami dostawy. Do wniosku załączono umowę dodatkowej kontraktacji buraków cukrowych nr [...] w kampanii cukrowniczej [...] zawartą w dniu [...] r. z Producentem Cukru - C. S.A. z siedzibą w Z. w ilości [...] ton.

W wyniku rozpatrzenia wniosku Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa decyzją z dnia [...] stycznia 2007r. Nr [...], działając na podstawie art. 3 ust. 1 oraz art. 6a ust. 3 ustawy z dnia 18 grudnia 2003r. o płatnościach bezpośrednich do gruntów rolnych i oddzielnej płatności z tytułu cukru (Dz. U z 2004r. Nr 6, poz. 40 ze zm.) odmówił wnioskodawcy przyznania przedmiotowej płatności.

W uzasadnieniu organ podniósł, iż w załączonej przez wnioskodawcę umowie dodatkowej kontraktacji buraków cukrowych widnieje zapis, iż "Producent Cukru zamierza złożyć wniosek o przydział i nabyć w roku kwotowym [...] dodatkową kwotę cukru". Umowa ta zawarta jest na buraki zakontraktowane nie zaś buraki kwotowe zakontraktowane. Zgodnie zaś z art. 6a ust. 2 ustawy o płatnościach bezpośrednich do gruntów rolnych i oddzielnej płatności z tytułu cukru wysokość płatności cukrowej w danym roku kalendarzowym ustala się jako ilość buraków cukrowych objętych umową dostawy, o której mowa w ust. 1, przeznaczonych do wyprodukowania cukru kwotowego w rozumieniu art. 2 pkt 5 rozporządzenie nr 318/2006. W rozumieniu cytowanych przepisów "cukier kwotowy oznacza każdą ilość produkcji cukru przypisaną do danego roku gospodarczego w ramach kwoty danego przedsiębiorstwa".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00