Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 24 września 2008 r., sygn. I SA/Łd 495/08

Dnia 24 września 2008 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodnicząca: Sędzia NSA Arkadiusz Cudak (spr.) Sędziowie: Sędzia NSA Teresa Porczyńska Asesor WSA Joanna Grzegorczyk-Drozda Protokolant: Asystent sędziego Joanna Skrzypczak-Zajger po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 września 2008 roku przy udziale sprawy ze skargi E. A. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie ustalenia zobowiązania w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2003 roku oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

Zaskarżoną decyzją nr [...] z dnia [...] Dyrektor Izby Skarbowej w Ł. utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Ł. z dnia [...] ustalającą E. A. zobowiązanie w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2003 roku.

Organ ustalił następujący stan faktyczny w sprawie:

W wyniku kontroli podatkowej przeprowadzonej u E. A. stwierdzono, że podatniczka w 2003 roku prowadziła sprzedaż kosmetyków uzyskiwanych od Spółki A. z ograniczoną odpowiedzialnością w W., której ani nie ewidencjonowała, ani nie odprowadzała z tego tytułu podatku należnego.

Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Ł. decyzją z dnia [...] ustalił E. A. zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2003 roku w łącznej kwocie 3 577 złotych. W uzasadnieniu podał, że na podstawie art. art. 23 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 roku, Nr 8, poz. 60 ze zm.) - zwanej dalej o. p. podstawę opodatkowania, tj. niezaewidencjonowanego obrotu określono w drodze oszacowania. W tym celu wykorzystano inną niż wymienione w art. 23 § 3 o. p. metodę oszacowania, ponieważ brak było niezbędnych danych wewnętrznych, wynikających z ksiąg, jak i wiarygodnych danych zewnętrznych, dotyczących funkcjonowania podmiotów realizujących sprzedaż produktów marki Oriflame w ramach działalności handlowej prowadzonej bez zgłoszenia. Organ oparł się na zestawieniu faktur sprzedaży za poszczególne miesiące 2003 roku uzyskanych od Spółki A. z o. o.. Jako element szacunku przyjęto marżę w zerowej wysokości oraz okres niezaewidencjonowanej sprzedaży.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00