Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 16 lipca 2008 r., sygn. II SA/Kr 440/08

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Andrzej Niecikowski Sędziowie : NSA Anna Szkodzińska WSA Renata Czeluśniak (spr.) Protokolant : Teresa Jamróz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 lipca 2008 r. sprawy ze skargi E. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za usunięcie drzewa skargę oddala.

 

UZASADNIENIE

Burmistrz Miasta T. decyzją z dnia [...] r. Nr [...]. orzekł o wymierzeniu E. S. kary pieniężnej w wysokości [...] zł za usunięcie bez wymaganego zezwolenia ... szt. drzewa liściastego gatunku [...] rosnącego na posesji nr [...] przy ul.[..] w T. stanowiącej własność E. S.

W uzasadnieniu swego rozstrzygnięcia organ l instancji podał, iż w wyniku otrzymanego zgłoszenia i po sprawdzeniu rejestru decyzji w sprawie wydawania zezwoleń na usuwanie drzew i krzewów stwierdzono, że istnieje rozbieżność pomiędzy decyzją z dnia [...], nr [...] zezwalającą E. S. na usunięcie [...] o dwóch pniach, a anonimowymi telefonicznymi informacjami o usunięciu drzewa liściastego [...], wobec czego w dniu [...] r. zostało wszczęte z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie usunięcia bez wymaganego zezwolenia drzewa liściastego - [..]. W toku postępowania administracyjnego w dniu [...] r. przeprowadzono oględziny w terenie, w których uczestniczyła strona postępowania E. S. oraz pracownicy Urzędu Miasta w T. - Referatu Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa, w trakcie, której ustalono bezspornie, iż usunięcia [..] - bez zezwolenia dokonała w [...] 2007r. E. S. Wskazano najmniejszy promień pnia usuniętego drzewa, gdyż kłoda drzewa nie została zachowana, a ścięcie nastąpiło na wysokości 73cm. Na tej podstawie, zgodnie z obowiązującymi przepisami obliczono obwód drzewa na wysokości 130 cm, który pomniejszony o 10% stanowił podstawę do wyliczenia administracyjnej kary pieniężnej przy zastosowaniu wskazanych w rozporządzeniu stawek.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00