Orzeczenie
Wyrok WSA w Lublinie z dnia 20 maja 2008 r., sygn. III SA/Lu 584/07
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Marcinowski, Sędziowie Sędzia NSA Maria Wieczorek, Sędzia WSA Jadwiga Pastusiak (sprawozdawca), Protokolant Asystent sędziego Joanna Hołda, po rozpoznaniu w dniu 20 maja 2008 r. na rozprawie sprawy ze skargi K.Z. na decyzję Komendanta Miejskiego Policji z dnia [...] marca 2007 r. Nr [...] w przedmiocie utrzymania w mocy opinii służbowej 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana w całości.
Uzasadnienie
Miejski Komendant Policji zaskarżoną opinią służbową z dnia [...] marca 2007 r. nr [...], na podstawie § 11 ust. 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 czerwca 2002 r. w sprawie opiniowania służbowego funkcjonariuszy Policji oraz wzoru formularza opinii służbowej (Dz. U. z 2002 r. nr 98, poz. 890 ze zm.), w związku z odwołaniem K. Z. od opinii służbowej niewywiązywaniu się w pełni z zadań na zajmowanym stanowisku, sporządzonej w dniu [...] lutego 2007 r. przez Naczelnika Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej KMP, utrzymał w mocy opinię służbową wydaną w pierwszej instancji.
Na opinię służbową z dnia [...] marca 2007 r. K. Z. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, wskazując że w przypadku stwierdzenia przez przełożonego policjanta w ocenie lub opinii służbowej, iż nie wywiązuje się on ze swoich obowiązków służbowych, wywołuje to skutki w postaci obniżenia części uposażenia, aż do wydalenia ze służby. Dlatego też przełożeni sporządzający opinie służbowe powinni, oceniając podległych policjantów, kierować się jasno określonymi i znanymi im kryteriami oraz sprawiedliwością i obiektywizmem.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right