Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 10 kwietnia 2008 r., sygn. II SA/Lu 507/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Witold Falczyński, Sędziowie Sędzia NSA Grażyna Pawlos-Janusz (sprawozdawca ), Sędzia NSA Krystyna Sidor, Protokolant Asystent sędziego Marcin Małek, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 28 marca 2008 r. sprawy ze skargi D.J.-T. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...]. nr [...] w przedmiocie uchylenia decyzji o ustaleniu warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 30 kwietnia 2007 r., znak: [...], wydaną na podstawie art. 138 § 2 k.p.a. w zw. z art. 59 ust. 1 i art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. Nr 80, poz. 717 ze zm.) Samorządowe Kolegium Odwoławcze, po rozpoznaniu odwołania A. i K. małżonków M., uchyliło w całości decyzję Wójta Gminy z dnia 1 marca 2007 r., znak: [...] ustalającą warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie dwóch budynków mieszkalnych jednorodzinnych wolnostojących oraz dwóch budynków gospodarczych (garaży) na działkach wydzielonych z działki nr ewid. 53, położonej w miejscowości K. i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji Samorządowe Kolegium Odwoławcze wyjaśniło, że Wójt Gminy, po rozpatrzeniu wniosku D. J.-T. decyzją Nr [...] z dnia 1 marca 2007 r., znak: [...] ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie dwóch budynków mieszkalnych jednorodzinnych wolnostojących oraz dwóch budynków gospodarczych (garaży) na działkach wydzielonych z działki nr ewid. 53 w K. Organ pierwszej instancji podkreślił, iż na terenie obejmującym działkę inwestorską brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, co oznacza, iż wnioskowana inwestycja wymaga ustalenia warunków zabudowy w drodze decyzji. Organ ten stwierdził, że zgłoszone we wniosku zamierzenie, obejmujące realizację budowie dwóch budynków mieszkalnych i dwóch budynków gospodarczych na działkach wydzielonych z działki nr ewid. 53, spełnia przepisy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. W sąsiedztwie działki, w obszarze analizowanym znajduje się zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, co pozwoliło na przeprowadzenie analizy funkcji, cech zabudowy oraz ustalenia warunków architektoniczno-urbanistycznych. Organ wskazał, iż planowana inwestycja nie narusza interesów osób trzecich i warunków ochrony środowiska.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00