Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Rzeszowie z dnia 28 lutego 2008 r., sygn. II SA/Rz 507/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący NSA Stanisław Śliwa /spr./ Sędziowie NSA Anna Lechowska WSA Jolanta Ewa Wojtyna Protokolant sekr. sąd. Paweł Kozik po rozpoznaniu w Wydziale II Ogólno-Administracyjnym na rozprawie w dniu 28 lutego 2008 r. sprawy ze skargi A.M.A. J. i A.M.Z. E.-J. o wznowienie postępowania sądowego w sprawie ze skargi A. J.-J., A.M.J. J. i I. M. na decyzję Wojewody z dnia [...] stycznia 2006 r. Nr [...] w przedmiocie zwrotu wywłaszczonej nieruchomości zakończonej wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 22 marca 2007 r., sygn. akt II SA/Rz 349/06 -postanawia- odrzucić wniosek o wznowienie postępowania

Uzasadnienie

do postanowienia z dnia 28 lutego 2008 r.

Wyrokiem z dnia 22 marca 2007 r., sygn. akt II SA/Rz 349/06 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie rozpatrując skargę A. J.-J., A.M.J. J. i I. M. na decyzję Wojewody z dnia [...] stycznia 2006 r., Nr [...] w przedmiocie zwrotu wywłaszczonej nieruchomości stwierdził nieważność zaskarżonej decyzji i poprzedzającej ją decyzji Starosty z dnia [...] grudnia 2005 r., Nr [...].

U podstaw takiego rozstrzygnięcia Sądu legł fakt, że zgodnie z informacją udzieloną przez pełnomocnika skarżących A. T. M. J.-J., A. J.-J. i A.M.J. J., potwierdzoną następnie postanowieniem Sądu Rejonowego w S. z dnia [...].11.2006 r., sygn. akt [...], A.T.M. J.-J. zmarła w dniu 3.05.2003 r., a więc przed wydaniem decyzji przez organy obu instancji. A.T.M. J.-J. była jedną ze spadkobierczyń poprzednich właścicieli nieruchomości objętych wnioskiem o zwrot, a to M. i T. T. Ferując wyrok Sąd uznał, że rozstrzygnięcie o sytuacji prawnej osoby, która zmarła po wszczęciu postępowania uznać należy za rażące naruszenie prawa dające podstawę do stwierdzenia nieważności orzeczenia administracyjnego z podstawy prawnej przewidzianej w art. 156 § 1 pkt 2 KPA. W związku ze stwierdzeniem takiej podstawy nieważności Sąd uznał, że nie może odnieść się do treści i zarzutów skarg.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00