Orzeczenie
Wyrok WSA w Lublinie z dnia 29 stycznia 2008 r., sygn. I SA/Lu 726/07
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Chitrosz, Sędziowie WSA Krystyna Czajecka-Szpringer,, Asesor WSA Małgorzata Fita (sprawozdawca), Protokolant Stażysta Kamil Rutkowski, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 29 stycznia 2008 r. sprawy ze skargi B. W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące: styczeń - grudzień 2005 r. I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. orzeka, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości; III. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej na rzecz B. W. kwotę [...] tytułem zwrotu kosztów postępowania
Uzasadnienie
Dyrektor Izby Skarbowej decyzją z dnia [...] , nr [...] , wydaną na podstawie art. 233 § 1 Ordynacji podatkowej, po rozpatrzeniu odwołaniu B. W. od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego, nr [...] z dnia [...] , dotyczącej rozliczenia i wymiaru podatku od towarów i usług za miesiące: styczeń - grudzień 2005 r., utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.
W uzasadnieniu podał, że po przeprowadzeniu kontroli działalności gospodarczej prowadzonej przez stronę w zakresie rozliczeń z tytułu podatku od towarów i usług za miesiące od 1 stycznia do 31 lipca 2005 r., a następnie postępowania podatkowego, Naczelnik Urzędu Skarbowego wydał decyzję nr [...], która w wyniku odwołania, została uchylona przez organ podatkowy II instancji (decyzja [...] z dnia [...] ). W dniu [..] wszczęto postępowanie podatkowe w podatku od towarów i usług w odniesieniu do kolejnych miesięcy 2005 r., tj. od sierpnia do grudnia, do którego postanowieniem z dnia 4 maja 2007 r. włączono materiały zgromadzone z postępowania kontrolnego i podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych za okres od stycznia do grudnia 2005 r.
Z analizy materiału dowodowego zebranego po uchyleniu decyzji nr [...] i zebraniu dokumentacji odnośnie pozostałych miesięcy 2005 r., dokonanej przez organ podatkowy I instancji wynika, iż zakupy paliwa do samochodów służących przewozom żywych zwierząt (cielaków) skupowanych od rolników w okresie od września do grudnia 2005 r. były w skali miesięcznej ponad sześciokrotnie mniejsze w zestawieniu z miesiącami od stycznia do sierpnia 2005 r., podczas gdy spadek zakupu zwierząt był jedynie dwukrotny. W okresie od stycznia do sierpnia 2005 r. stwierdzono w wyniku analizy, że w 96,23% zakupy etyliny dokonywane były "do magazynu", a tylko 3,77% bezpośrednio do zbiorników samochodów, natomiast od miesiąca września 2005r. (tj. po rozpoczęciu kontroli rozliczeń w zakresie podatku VAT za I-VII 2005r.), do miesiąca grudnia 2005 r. proporcje uległy odwróceniu, gdyż do zbiorników samochodowych zakupiono 64,24% a z przeznaczeniem "do magazynowania" 35,76%.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right