Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 22 października 2009 r., sygn. III SA/Wa 749/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Lidia Ciechomska-Florek, Sędziowie Sędzia WSA Ewa Radziszewska-Krupa, Sędzia WSA Jarosław Trelka (spr.), Protokolant Lidia Wasilewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 października 2009 r. sprawy ze skargi P. W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] lutego 2009 r. nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku od towarów i usług oraz nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy za poszczególne miesiące 2006 r. oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] października 2007 r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w O. określił P. W. (dalej jako "Skarżący"):

1) zobowiązanie w podatku od towarów i usług za luty i marzec 2006 r., a także

2) kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy za styczeń 2006 r. oraz kwiecień - listopad 2006 r.

- we wskazanych w tej decyzji wysokościach.

Podstawę prawną decyzji stanowił art. 207 § 1, art. 210, art. 21 § 3 i 3a Ordynacji podatkowej, a także art. 99 ust. 12 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm., zwanej też dalej "ustawą"). Podstawę faktyczną decyzji stanowiły ustalenia kontroli w zakresie podatku od towarów i usług za okres od stycznia do listopada 2006 r.

Jak wynika z uzasadnienia decyzji w toku kontroli stwierdzono, iż Skarżący dla celów podatku od towarów i usług prowadził rejestry sprzedaży i zakupu. Podstawę wpisów do rejestru sprzedaży za kontrolowany okres stanowiły kopie wystawionych przez Skarżącego faktur dokumentujących usługi budowlano-montażowe, remontowe i usuwania sopli lodu z dachów budynków mieszkalnych.

W zakresie rozliczania usług budowlano-montażowych i remontowych Organ stwierdził, iż Skarżący nieprawidłowo określał moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu ich świadczenia. Skarżący ewidencjonował w rejestrach sprzedaży faktury dokumentujące usługi remontowo-budowlane w dacie ich wystawienia, a podatek VAT w deklaracjach VAT-7 rozliczał na podstawie tych rejestrów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00