Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 23 października 2007 r., sygn. II SA/Bk 487/07

Zgodnie z treścią przepisu art. 218 par. 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.) organ administracji publicznej nie może wydać zaświadczenia nie tylko wówczas, gdy w ogóle nie dysponuje określonymi danymi, ale również w sytuacji, gdy dane będące w jego posiadaniu dotyczą przedmiotu żądania, ale ich treść jest rozbieżna z informacjami, których potwierdzenia dotyczy żądanie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Danuta Tryniszewska-Bytys (spr.), Sędziowie sędzia NSA Grażyna Gryglaszewska,, asesor WSA Małgorzata Roleder, Protokolant Marta Anna Lawda, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 23 października 2007 r. sprawy ze skargi J. B. na postanowienie Marszałka Województwa P. z dnia [...] kwietnia 2007 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wydania zaświadczeń oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

II SA/Bk 487/07

UZASADNIENIE

J. B. zwrócił się do Dyrektora Samodzielnego Publicznego P. Zakładu Opieki Zdrowotnej w C. (SPP ZOZ) o wydanie kilku zaświadczeń dotyczących jego stanu zdrowia i pobytu na internacji.

W stosunku do każdego ze zgłoszonych żądań organ wydał odrębne orzeczenie, w tym:

- postanowieniem nr [...] znak [...] z dnia [...] marca 2007 r., którym rozpoznano wniosek z dnia 02 marca 2007 r., odmówiono wydania zaświadczenia o żądanej treści wskazując, iż szpital nie dysponuje opinią [...] sporządzoną w dniu 29 marca 2005 r., a wskazani przez J. B. lekarze [...] nie pamiętają terminu badania ambulatoryjnego i zgłoszonego w trakcie tego badania żądania wystawienia recepty. Biegli lekarze mieli obowiązek przedstawić opinię prokuraturze lub sądowi i nie byli uprawnieni do wystawienia badanemu recept, gdyż nie był on wówczas pacjentem SPP ZOZ ani nie był konsultowany przez lekarzy tam pracujących;

- postanowieniem nr [...] znak [...] z dnia [...] marca 2007 r., którym rozpoznano drugi wniosek z dnia 02 marca 2007 r., odmówiono wydania zaświadczenia o "stawieniu się J. B. w dniu 29 marca 2005 r. na badanie zarządzone przez prokuraturę, o aktualnym stanie zdrowia, o czasowej niezdolności do pracy" również z uwagi na brak dokumentacji w tym przedmiocie;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00