Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 27 czerwca 2007 r., sygn. I SA/Łd 619/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Teresa Porczyńska, Sędziowie Sędzia WSA Paweł Kowalski, Asesor WSA Ewa Cisowska-Sakrajda (spr.), Protokolant asystentka sędziego Dominika Janicka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 czerwca 2007 r. sprawy ze skargi A [...] Spółka jawna z siedzibą w K. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego 1) uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzające ją postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego w K. z dnia [...], Nr [...] 2) zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. na rzecz strony skarżącej kwotę 457 (czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

 

UZASADNIENIE

Syg. akt l SA/Łd619/07

UZASADNIENIE

Dyrektor Izby Skarbowej w Ł. decyzją z dnia [...] nr [...] odmówił zmiany postanowienia Naczelnika Urzędu Skarbowego w K. z dnia [...] nr [...] uznającego przedstawione we wniosku z dnia 25 maja 2006r, przez A [...] Spółkę jawną z siedzibą w K. stanowisko w sprawie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie za nieprawidłowe.

W uzasadnieniu, poza przedstawieniem stanu faktycznego sprawy oraz treści wniosku o dokonanie interpretacji przepisów prawa podatkowego wraz ze stanowiskiem podatnika, zauważył, iż zasadniczym problemem jest ustalenie charakteru otrzymywanych przez podatnika prowizji pieniężnych, określanych mianem "service free" od szwajcarskiego kontrahenta - firmy B. Wskazał, iż w ocenie podatnika, środki te winny być traktowane jako rabat, obniżający podstawę opodatkowania, tj. wartość celną przy imporcie towarów, bowiem "prowizja wynikająca z umowy oraz jej wysokość byty uzależnione od zrealizowania określonego wolumenu sprzedaży towarów na rynku polskim" oraz że otrzymując wynagrodzenie w zamian za sprzedaż własnych towarów Spółka A nie mogła świadczyć w związku ze sprzedażą tych towarów usług dla B,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00