Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 19 stycznia 2007 r., sygn. II SA/Łd 879/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Wojciechowski, Sędzia WSA Barbara Rymaszewska, Asesor WSA Renata Kubot-Szustowska (spr.), Protokolant asystent sędziego Anna Łuczyńska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 stycznia 2007 roku sprawy ze skargi S. Ł. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Ł. z dnia [...] nr [...] znak: [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki tuneli foliowych oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją Nr [...] z dnia [...] Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ł., działając na podstawie art. 48 ust. 1 ustawy z dnia 7.lipca 1994r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. Nr 207 z 2003r., poz. 2016 ze zm.) nakazał S. Ł. rozbiórkę siedmiu tuneli foliowych, usytuowanych na działce o nr ewid. 230, położonej w O., gmina K. , wybudowanych bez wymaganego pozwolenia na budowę.

W motywach rozstrzygnięcia organ wskazał, iż S. Ł. pozostaje właścicielem nieruchomości, na terenie której znajdują się przedmiotowe tunele, poczynając od dnia 30. września 2004 r. na podstawie zawartej umowy darowizny. Z oświadczenia S. Ł. wynika, iż sporne tunele wzniesione zostały przez jego rodziców w latach 1995-1998, natomiast według oświadczenia sąsiadki - D. U. zostały one wybudowane w 2000r. Są to tunele o konstrukcji drewnianej, pokryte folią, usytuowane na działce o numerze ewidencyjnym 230, ustawione wzdłuż granicy z działką D. U., w czterech równoległych rzędach. Wybudowane zostały bez wymaganego pozwolenia na budowę. S. Ł. nie dysponuje ostateczną decyzją o ustaleniu warunków zabudowy dla tejże inwestycji, natomiast Gmina K. nie posiada aktualnego planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego. Z tego też powodu nie jest, zdaniem organu, możliwe zastosowanie tzw. postępowania legalizacyjnego o którym mowa w art. 48 ust. 2 ustawy Prawo budowlane i konieczne jest orzeczenie rozbiórki na podstawie art. 48 ust. 1 ustawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00