Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 14 grudnia 2006 r., sygn. IV SA/Wa 2019/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Otylia Wierzbicka, Sędziowie sędzia WSA Grzegorz Czerwiński (spr.), asesor WSA Aneta Opyrchał, Protokolant Marcin Lesner, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 grudnia 2006 r. sprawy ze skargi M. C. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] lipca 2006 r. nr [...] w przedmiocie zawieszenia postępowania administracyjnego - oddala skargę -

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia [...] grudnia 2005 roku, Nr [...] Burmistrz Gminy K. zawiesił z urzędu postępowanie w sprawie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji polegającej na budowie budynku pensjonatowo - mieszkalnego, przewidzianego do realizacji na terenie działki o nr ew. [...] położonej przy ul. [...] w K. do czasu uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

W uzasadnieniu postanowienia Burmistrz Gminy K. stwierdził, że w dniu 2 października 2005 roku weszła w życie ustawa z dnia 28 lipca 2005 roku o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych. Zgodnie z treścią art. 59 tej ustawy obszary uznane za uzdrowiska na podstawie dotychczasowych przepisów stają się uzdrowiskami w świetle nowej ustawy. Do uzdrowisk powstałych przed dniem wejścia w życie ustawy stosować należy wprost przepisy nowej ustawy, o ile przepisy przejściowe nie stanowią inaczej. Zgodnie treścią art. 38 ust. 2 wymienionej ustawy gmina, która uzyskała status uzdrowiska lub status obszaru ochrony uzdrowiskowej sporządza i uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w terminie dwóch lat od dnia uzyskania statusu. Przepis ten zdaniem Burmistrza ma zastosowanie zarówno do nowoutworzonych uzdrowisk jak również do uzdrowisk dotychczas istniejących. Z kolei z art. 62 ust. 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynika, że jeżeli wniosek o ustalenie warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dotyczy obszaru, w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego, postępowanie w sprawie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu zawiesza się do czasu uchwalenia tego planu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00