Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 6 grudnia 2006 r., sygn. II SA/Po 393/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Drzazga Sędziowie Sędzia NSA Stanisław Małek Sędzia WSA Aleksandra Łaskarzewska /spr./ Protokolant Sekretarz sądowy Katarzyna Bela po rozpoznaniu w Poznaniu na rozprawie w dniu 06 grudnia 2006 r. przy udziale sprawy ze skargi U.K. i M.K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy terenu; I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Burmistrza Miasta z dnia [...]r. Nr [...], II. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana, III. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz skarżących kwotę 500,- zł (pięćset złotych) tytułem zwrotu kosztów sądowych. /-/ A.Łaskarzewska /-/ B.Drzazga /-/ St.Małek

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...]r. A. i D.G. oraz W. i J.S. złożyli w Urzędzie Miejskim wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalno-usługowego na terenie działki o nr geod. [...], położonej w T. przy ul. [...].

Burmistrz Miasta decyzją z dnia [...]r. Nr [...] ustalił warunki zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalno-usługowego na działce o nr geod. [...] położonej przy ul. [...] w T.

W wyniku wniesionego przez U.K. odwołania Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzją z dnia [...]r. Nr [...] uchyliło zaskarżoną decyzję i przekazało sprawę organowi I instancji do ponownego rozpatrzenia.

Decyzją z dnia [...]r. Burmistrz Miasta ponownie ustalił warunki zabudowy dla przedmiotowej inwestycji. W uzasadnieniu wskazał, że przeprowadzona analiza dotycząca ustalenia wymagań nowej zabudowy wykazała, że planowana inwestycja nie koliduje z rozstrzygnięciami Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i zasadami kształtowania ładu urbanistyczno-architektonicznego określonymi w ustawie z dnia [...]r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Stwierdził również, że określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy w przypadku braku planu miejscowego następuje w decyzji o warunkach zabudowy, a także w oparciu o studium i ustaloną w nim politykę przestrzenną. Ponadto ustalono liczbę miejsc parkingowych i określono linię zabudowy, bez określenia usytuowania obiektu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00