Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 20 grudnia 2006 r., sygn. I SA/Lu 519/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Kwiatek, Sędziowie WSA Wiesława Achramowicz, NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk (spr.), Protokolant Asystent sędziego Monika Bartmińska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 15 grudnia 2006r. sprawy ze skargi [...] sp. jawna R. i Z. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące wrzesień i październik 2001 r. I. uchyla zaskarżoną decyzję, II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości, III. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej na rzecz strony skarżącej kwotę 5100 zł (pięć tysięcy sto złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania)

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją, Dyrektor Izby Skarbowej, działając na podstawie art. 233 § 1 pkt. 1 Ordynacji podatkowej, po rozpatrzeniu odwołania "[...] Sp. jawna R. i Z. S. od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia [...] marca 2006r. Nr [...] określającej kwoty zobowiązania podatkowego w podatku VAT za miesiące: wrzesień i październik 2001r. oraz ustalającej dodatkowe zobowiązanie podatkowe - utrzymał w mocy decyzję organu I instancji.

W uzasadnieniu swojej decyzji wskazał, iż w wyniku przeprowadzonej kontroli prawidłowości rozliczeń z budżetem państwa przez Spółkę Jawną [...]" R. i Z. S. z tytułu podatku od towarów i usług za 2001r. stwierdzono nieprawidłowości, w tym za miesiące wrzesień i październik.

Dla potrzeb działalności gospodarczej w Spółce stosowane były trzy kasy fiskalne OPTIMUS IC S.A. Drukowane przez te kasy paragony fiskalne nie spełniały wymogów § 4 pkt.6 lit. e,f, g oraz pkt. 10 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 1999r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące /.../(Dz. U. Nr 109, poz. 1249 z późn. zm.). Nazwę towaru określały bowiem w sposób ogólny "paliwo", pod którą - jak wyjaśniła strona - należało rozumieć: olej opałowy, olej napędowy, benzynę uniwersalną, benzynę bezołowiową, "materiały budowlane", "nawozy", nie zawierały ceny jednostkowej towaru i ilości sprzedaży. Na podstawie takich paragonów fiskalnych nabywcy nie mieli możliwości sprawdzenia prawidłowości dokonywanych transakcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00