Orzeczenie
Wyrok WSA w Kielcach z dnia 14 grudnia 2006 r., sygn. I SA/Ke 270/06
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Grabowska, Sędzia WSA Ewa Rojek, Sędzia NSA Grażyna Jarmasz (spr.), Protokolant Sekretarz sądowy Krzysztof Czarnecki, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 7 grudnia 2006 r. sprawy ze skargi L. W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie interpretacji przepisów prawa podatkowego 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Dyrektora Izby Skarbowej 2. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej na rzecz skarżącego kwotę 200 zł. (dwieście złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
Pismem z dnia 1 marca 2005 r. L. W. złożył do Naczelnika Urzędu Skarbowego w P. wniosek o udzielenie w trybie art. 14a § 1 i 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( t.jedn. Dz.U. z 2005r. Nr 8 poz. 60 ze zm.) interpretacji w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w podatku od osób fizycznych. Podatnik wskazał, że jest komornikiem sądowym.
Pytanie dotyczyło przepisu art. 63 pkt 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji ( tekst jedn. Dz.U. z 2006 r. Nr 167 poz.1191 ze zm.), mianowicie, czy zawarte w przepisie sformułowanie "zwrot wydatków gotówkowych za przejazdy" odnosi się do komornika czy do jego zastępcy, oraz czy kwoty pobrane ( wypłacone), jako przejazd poza miejscowością będącą siedzibą kancelarii komornika z tytułu zwrotu kosztów używania pojazdu stanowiącego własność komornika do celów służbowych, są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. W ocenie podatnika zwrot kosztów dojazdów, o których mowa w art. 63 pkt 4 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji jest zwolniony z opodatkowania u komornika, natomiast podlega opodatkowaniu u zastępcy komornika.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right