Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 8 listopada 2006 r., sygn. II SA/Wr 193/06
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Zygmunt Wiśniewski, Sędzia WSA Andrzej Cisek, Asesor WSA Olga Białek (spr.),, Protokolant Katarzyna Grott, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 8 listopada 2006 r. przy udziale - sprawy ze skargi J. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W. z dnia 8 listopada 2005r. nr [...] w przedmiocie ustalenia na rzecz A. i K. O. warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla budowy budynku mieszkalnego przy ul. D. we W. I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu pierwszej instancji; II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu.
Uzasadnienie
Decyzją z dnia 22 sierpnia 2005 r. Prezydent W., na podstawie art. 40 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym ( D.U. z 1999 r., Nr 15, poz. 139 z późn. zm.) w związku z art. 85 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. Nr 80, poz. 717) oraz art. 104 k.p.a. ustalił na rzecz A. i K. O. warunki zabudowy i zagospodarowania terenu przy ul. D. [...] - obejmującej działkę nr 40/37 oraz część działki nr 38/1 AM-5, obręb K. - dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego w układzie klatkowym zawierającego sześć mieszkań, podpiwniczonego, dwukondygnacyjnego z poddaszem użytkowym pod stromym dachem oraz garażem jednoprzestrzennym na sześć miejsc postojowych, pomieszczeniem gospodarczym i technicznym w części piwnicznej wraz z niezbędnymi przyłączami infrastruktury technicznej i zagospodarowaniem terenu.
W uzasadnieniu wskazano, że postępowanie w niniejszej sprawie wszczęte zostało na wniosek A. i K. O. z dnia 15 kwietnia 2003 r., a zatem po myśli art. 85 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. przy jej rozpatrzeniu zastosowanie znajdują przepisy nieobowiązującej już ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym. Przedstawiono również dotychczasowy przebieg postępowania wyjaśniając, że na skutek odwołań sprawa kilkakrotnie była przedmiotem rozważań Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W., które każdorazowo uchylało rozstrzygnięcie pierwszoinstacyjne i przekazywało sprawę do ponownego rozpatrzenia.