Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 30 listopada 2006 r., sygn. I SA/Wr 625/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Marta Semiczek (sprawozdawca) Sędziowie: Sędzia WSA Ireneusz Dukiel Asesor WSA Dagmara Dominik Protokolant Dorota Zawiślińska po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 30 listopada 2006 r. sprawy ze skargi A sp. z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku dochodowym od osób prawnych za 2001 r I. uchyla zaskarżoną decyzję II. orzeka, że decyzja wymieniona w pkt I nie podlega wykonaniu III. zasądza na rzecz skarżącego od Dyrektora Izby Skarbowej we W. kwotę 5 615,00 (pięć tysięcy sześćset piętnaście) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania;

Uzasadnienie

Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej we W. określił Spółce A zobowiązanie w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2001 w wysokości [...]. Podstawą takiego rozstrzygnięcia było zaniżenie przychodów o kwotę [...] z tytułu otrzymania nieodpłatnego świadczenia polegającego na bezpłatnym użytkowaniu nieruchomości przy ul. O. oraz o kwotę [...] z tytułu udzielenia nieoprocentowanej pożyczki podmiotowi powiązanemu kapitałowo.

W wyniku wniesionego odwołania decyzją z dnia [...] nr [...] organ odwoławczy utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.

Na decyzję tę Podatnik złożył skargę z dnia [...], w której nadal utrzymywał, iż brak jest podstaw do korekty przychodów Spółki.

Wojewódzki Sąd Administracyjny wyrokiem z dnia 31.05.2005 r. Sygn. akt I SA/Wr 2384/03 uchylił zaskarżoną decyzję. W ocenie sądu poczynione w sprawie ustalenia nie pozwoliły na jednoznaczne stwierdzenie, że Spółka od kwietnia 2001 r. faktycznie użytkowała nieruchomość w zakresie odpowiadającym korzystaniu z niej na podstawie umowy dzierżawy, jak również, że W. F. taką nieruchomość wówczas Spółce udostępnił. Poniesione natomiast wydatki na zakup luster oraz z tytułu rozmów telefonicznych nie wskazują na zakres użytkowania nieruchomości. Sąd wskazał za konieczne przesłuchanie pracowników, gdyż to przy ich pomocy Spółka wykonywała działalność.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00