Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 14 listopada 2006 r., sygn. I SA/Gd 228/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Zdzienicka-Wiśniewska (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Tomasz Kolanowski,, Asesor WSA Danuta Oleś, Protokolant Starszy Referent Beata Jarecka, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 14 listopada 2006 r. sprawy ze skargi spółki cywilnej - ,,A" H. P. i J. P. z siedzibą w [...] na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do grudnia 2000 r. 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w [...] z dnia [...] nr [...] 2. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana; 3. zasadza od Dyrektora Izby Skarbowej w [...] na rzecz strony skarżącej kwotę 3024zł ( trzy tysiące dwadzieścia cztery złote) tytułem zwrotu kosztów postępowania

Uzasadnienie

I SA/Gd 228/06

U z a s a d n i e n i e

Decyzją z dnia [...] Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w [...] określił "A" J. P. i H. P. Spółka Cywilna w [...] za poszczególne miesiące rozliczeniowe 2000 r. wysokość zobowiązania w podatku od towarów i usług bądź zwrot różnicy podatku oraz ustalił dodatkowe zobowiązanie w tym podatku.

W uzasadnieniu organ pierwszej instancji - powołując przepis art. 193 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2000 r. Nr 8, poz. 60 z póżn. zm.) stwierdził, że księgi podatkowe, w tym rejestry prowadzone na potrzeby rozliczenia podatku VAT za 2000 r., są nierzetelne w części dotyczącej wysokości obrotów uzyskanych z tytułu sprzedaży wyrobów oraz wykazanych kosztów zakupu mąki. Określił nadto, w oparciu o przepis art. 23 § 1 pkt 2 oraz § 4 Ordynacji podatkowej, w drodze oszacowania nie zaewidencjonowany obrót - przychód w inny sposób niż przy zastosowaniu metod z art. 23 § 3, tj.: wyliczając ilość a następnie wartość chleba zwykłego, którą można by wyprodukować z ustalonej nadwyżki mąki w ilości 158.918,73 kg, według poniższego wyliczenia:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00