Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 12 padziernika 2006 r., sygn. II SA/Rz 994/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący NSA Małgorzata Wolska /spr./ Sędziowie NSA Jerzy Solarski NSA Stanisław Śliwa Protokolant sekr. sąd. Anna Mazurek-Ferenc po rozpoznaniu w Wydziale II Ogólno-Administracyjnym na rozprawie w dniu 12 października 2006 r. sprawy ze skargi W. W. na decyzję Wojewody z dnia [...] września 2005 r. nr [...] w przedmiocie odroczenia terminu rozbiórki obiektu gospodarczego -skargę oddala-

Uzasadnienie

Wojewoda [...] decyzją z dnia [...] września 2005 r. /[...] /, wydaną na podstawie art. 138 § 2 K.p.a. po rozpatrzeniu odwołania K. W. od decyzji Prezydenta Miasta [...] z dnia [....] października 2003 r. /[...] / odraczającej termin rozbiórki tymczasowego obiektu gospodarczego /kurnika/ wybudowanego na działkach nr 262 i 263 obr. 210 położonych przy ul. U. w R. oraz zezwalającej na czasowe wykorzystanie obiektu do dnia 31 października 2008 r. z przeznaczeniem jako magazyn handlowy, uchylił zaskarżoną decyzję i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji. Rozstrzygnięcie uzasadniono następująco:

Wspomnianą wyżej decyzję Prezydenta Miasta [...] odroczono termin rozbiórki obiektu budowlanego /kurnika/ i zezwolono na jego czasowe wykorzystanie z przeznaczeniem na magazyn handlowy. K. W. w odwołaniu od tej decyzji stwierdził, że prowadzona w obiekcie działalność gospodarcza [wynajem powierzchni magazynowych] jest sprzeczna z wydaną decyzją. Nadto kwestionuje przedłożone przez wnioskodawcę opinie i dokumenty, które stanowiły podstawę wydanej decyzji, informując też, że przedmiotowy obiekt usytuowany jest na znacznej części jego działki nr 15/1 i na rowie melioracyjnym, utrudniając naturalny spływ wód opadowych z jego i sąsiadów działek, w sprzeczności z Miejscowym Szczegółowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Osiedla Mieszkaniowego [...] w R. Organ odwoławczy stwierdził, że sprawa odroczenia terminu rozbiórki była już przedmiotem postępowania odwoławczego - uchylono wówczas decyzję organu I instancji i przekazano mu sprawę do ponownego rozpoznania - a powodem uchylenia wydanej decyzji było niewyjaśnienie zdatności obiektu budowlanego do użytku jako magazynu handlowego z zachowaniem wymogu bezpieczeństwa ludzi i mienia, ochrony środowiska, odpowiednich warunków użytkowych itp. /art. 5 ust. 1 Prawa budowlanego/. Podczas ponownego rozpoznawania sprawy przez organ I instancji inwestor został wezwany do uzupełnienia wniosku o stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i Państwowej Straży Pożarnej w kwestii dopuszczenia przedmiotowego obiektu do użytkowania, a także aktualną ocenę techniczną tego obiektu. Bez analizy przedłożonych przez inwestora dokumentów organ I instancji odroczył termin przymusowej rozbiórki obiektu na działkach nr 262 i 263 obr. [...] przy ul. U. w R. i zezwolił na dalsze wykorzystanie z przeznaczeniem na magazyn handlowy. Dokumenty na których oparł się organ pozostają w sprzeczności ze sobą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00