Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 19 padziernika 2006 r., sygn. II SA/Lu 672/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Ibrom (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia NSA Witold Falczyński, Sędzia WSA Joanna Cylc-Malec, Protokolant Stażystka Anna Chmielewska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 19 października 2006 r. sprawy ze skargi Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego [...] na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...]. nr [...] w przedmiocie odmowy ustalenia warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...]. Samorządowe Kolegium Odwoławcze po rozpatrzeniu odwołania Przedsiębiorstwa Produkcyjno - Handlowego [...] spółka z o.o. w C. utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta .z dnia [...]., odmawiającą ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu na budowę wielofunkcyjnego centrum usługowo-handlowego oraz stacji paliw płynnych wraz z infrastrukturą inżynieryjno - techniczną i przyłączami w C. między ulicami: L., R. i P. na działkach o numerach wskazanych w decyzji.

W uzasadnieniu decyzji organ drugiej instancji ustalił, że w dniu 8 lipca 2003 r. Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe [...] wystąpiło o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu na budowę wielofunkcyjnego centrum usługowo-handlowego oraz stacji paliw płynnych wraz z infrastrukturą inżynieryjno - techniczną i przyłączami. Postanowieniem z dnia [...]. organ pierwszej instancji zawiesił postępowanie w sprawie na wniosek spółki. Postanowieniem z dnia [...] organ pierwszej instancji podjął postępowanie w sprawie, a w dniu [...] wydal decyzję odmawiającą ustalenia warunków zabudowy. Decyzja ta wydana została w oparciu o ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta uchwalonego uchwałą Nr [...] Rady Miejskiej w C. z dnia [...] r. Plan ten stanowi, że teren lokalizacji inwestycji wchodzi w skład obszaru oznaczonego symbolem C1.U-3, przeznaczonego pod usługi nieuciążliwe, z ograniczeniem powierzchni sprzedaży obiektów handlowych do 800 m2,C1.MN-4, C1.MN-5, przeznaczonego pod zabudowę jednorodzinną z dopuszczeniem usług nieuciążliwych oraz C1.D-37, przeznaczonego pod drogę dojazdową. Plan nie przewiduje lokalizacji na tym terenie obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży ponad 2000 m2. Wprawdzie w dniu 3 listopada 2005 r. Prezydent Miasta przedstawił Przewodniczącemu Rady Miasta projekt uchwały w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z analizą terenów przeznaczonych pod usługi i handel w zakresie możliwości wykorzystania ich pod budowę obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2000 m2 oraz prognozą skutków budowy nowych obiektów handlowych, jednak w ustawowym terminie dwóch miesięcy Rada Miasta nie podjęła uchwały o przystąpieniu do zmiany planu, co obligowało organ pierwszej instancji do rozpatrzenia wniosku na podstawie art. 40 ust. 1 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, czyli w oparciu o ustalenia obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00