Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 2 sierpnia 2006 r., sygn. II SA/Kr 380/03

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Tuszyńska Sędziowie WSA Mariusz Kotulski (spr) WSA Piotr Głowacki Protokolant Grażyna Grzesiak po rozpoznaniu w na rozprawie w dniu 2 sierpnia 2006 r. przy udziale Prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w K. K.K. sprawy ze skargi A.K. i H.K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] stycznia 2003r., Nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu skargę oddala

Uzasadnienie

II SA/Kr 380/03

Uzasadnienie

Inwestorzy A.K. i H.K. złożyli w dniu 31.07.2002r. wniosek o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji pn. budowa wjazdu i zjazdu z drogi wojewódzkiej na teren realizowanej stacji paliw płynnych wraz z L. na działkach nr "1" i nr "2" przy ul. P. w B.

Burmistrz Miasta B. decyzją z dnia [...] listopada 2002 r., nr [...] ustalił warunki zabudowy i zagospodarowania terenu dla planowanej inwestycji. W uzasadnieniu swojej decyzji organ I instancji stwierdził, że projektowane dwa wjazdy dla celów obsługi realizowanej stacji paliw leży w pasie drogowym ul. P., drogi wojewódzkiej, w układzie komunikacyjnym miasta zbiorczej obszarowej o symbolu [...]" i szerokości 25 m w liniach rozgraniczających, na styku z obrysem o symbolu [...] - jest to teren upraw polowych, z dopuszczeniem realizacji obiektów infrastruktury technicznej, w stacji paliw. Teren planowanej inwestycji obejmują strefy: F IV - funkcjonalna czwarta, uprawowo-osadnicza, w której projektuje się produkcję rolniczą, adaptację gospodarstw istniejących z możliwością realizacji gospodarstw nowych, realizację budownictwa mieszkalnego, rolniczego i usług oraz obiektów obsługi komunikacji (parkingi, stacje benzynowe, campingi, małe motele) i obiekty infrastruktury miejskiej i technicznej, strefa ochronna od obiektów uciążliwych winna się zawrzeć w granicach własności* należy dążyć do zespolenia tego typu usług; TG - strefa techniczna od gazociągu wysokoprężnego - nie dotyczy planowanej inwestycji (gazociąg nie koliduje z lokalizacja wjazdów); TEE - strefa od napowietrznej linii energetycznej WN - nie dotyczy planowanej inwestycji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00