Orzeczenie
Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 25 lipca 2006 r., sygn. I SA/Wr 134/05
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA - Halina Betta (sprawozdawca), Sędzia WSA - Jadwiga Danuta Mróz, Asesor WSA - Andrzej Szczerbiński, Protokolant - Edyta Luniak, po rozpoznaniu w na rozprawie w dniu 25 lipca 2006 r. sprawy ze skargi I. C. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu wyszkolenia uczniów I. uchyla zaskarżoną decyzję II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej we W. na rzecz skarżącej kwotę 500 (pięćset) złotych tytułem kosztów postępowania sądowego
Uzasadnienie
W dniu [...]r. wpłynął do Urzędu Skarbowego W. - Ś. wniosek skarżącej I. C. prowadzącej w ramach spółki cywilnej z B.C. sklep sportowy "A we W., o przyznanie ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z zakończeniem praktycznej nauki zawodu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych we W., która odbywała się na podstawie umów zawartych ze szkołą w latach szkolnych 2001/2002, 2002/2003 oraz 2003/2004. A. G. i M. N. odbywali praktyczną naukę zawodu od [...]r. do [...] i zdali egzamin z nauki zawodu w zawodzie sprzedawcy z wynikiem pozytywnym w dniu [...]a D. F. naukę odbywała od [...] r. do [...]r., zaś egzamin zdała w dniu [...]r.
Naczelnik Urzędu Skarbowego W.-Ś. wydał w dniu [...]. decyzję, którą odmówił przyznania ulgi z tytułu praktycznej nauki zawodu stwierdzając, że skarżąca nie spełniała warunków, o których mowa w art. 27c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r., nr 14, poz. 176 ze zm.) i przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 1 lipca 2002 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. nr 113, poz. 988 ze zm.). Miała bowiem przygotowanie pedagogiczne, gdyż ukończyła w dniu [...]r. odpowiedni kurs, ale w czasie rozpoczęcia praktycznej nauki zawodu nie posiadała tytułu mistrza w zawodzie sprzedawcy ani też ewentualnie świadectwa dojrzałości techniku handlowego lub szkoły równorzędnej. W dniu [...]r. uzyskała co prawda świadectwo ukończenia Liceum Ekonomicznego o specjalności ekonomika i organizacja przedsiębiorstw handlowych, ale nie było to świadectwo dojrzałości, natomiast tytuł mistrza w zawodzie sprzedawcy otrzymała, podobnie jak jej wspólniczka, dopiero w dniu [...]r., zatem po rozpoczęciu okresu szkolenia poszczególnych uczniów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right