Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 3 lipca 2006 r., sygn. II SA/Kr 3314/02

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jan Zimmermann Sędziowie WSA Małgorzata Brachel - Ziaja AWSA Kazimierz Bandarzewski ( spr.) Protokolant Joanna Kłos po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 lipca 2006 r. sprawy ze skargi J.C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 5 listopada 2002 r. Nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję organu l instancji, II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz skarżącej J.C. kwotę [...]zł. ([...] złotych), tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

J. B. w dniu [...] 2001 r. złożył wniosek o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla zamierzenia inwestycyjnego, polegającego na budowie budynku mieszkalnego, podpiwniczonego wolnostojącego, z płaskim dachem oraz budowie garażu wolnostojącego przy ul. O. w T. na działce nr [...]. Jako przewidywany dojazd do obiektu wskazano we wniosku na prawo służebności przez wschodni pas działek nr [...], [...] i nr [...]. Zgodnie z załącznikiem graficznym do wniosku przewidywany wjazd powinien nastąpić z działki nr [...].

W toku postępowania uzgodniono w drodze postanowienia bez zastrzeżeń zamierzenie inwestycyjne z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Prezydent Miasta T. decyzją z dnia [...] 2002 r. ustalił warunki zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego, jednorodzinnego, wolno stojącego i budynku garażowego na działce nr [...] w T. przy ul. O.

W uzasadnieniu wskazano, że projektowane zamierzenie inwestycyjne jest zgodne z Miejscowym Planem Ogólnym Zagospodarowania Przestrzennego Miasta T. z dnia 30 grudnia 1991 r. zatwierdzonym uchwałą nr XX/210/91. Teren inwestycji znajduje się na obszarze oznaczonym symbolem 13. MN. 2. B. II przeznaczonym pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne 2-kondygnacyjne. Maksymalną ilość kondygnacji ustalono na dwie, nie wyżej niż 7 metrów licząc od poziomu gruntu do okapu. Nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi ok. 6,5 metra od linii rozgraniczającej tereny o symbolu 13.KDn. Jako dojazd docelowy oznaczono dojazd od drogi o symbolu 13. KDn, natomiast jako dojazd tymczasowy dojazd ustanowiony prawem służebności przez działki nr [...].[...],[...] i [...]. Forma architektoniczna zaprojektowanego budynku powinna być dostosowana do krajobrazu i otaczającej zabudowy. Projekt zagospodarowania działki powinien przewidywać przewagę zieleni w stosunku do zabudowy. Jako warunki obsługi w zakresie infrastruktury technicznej wskazano na możliwość wykonania przyłączy do istniejących sieci miejskich po opracowaniu i zatwierdzeniu projektów branżowych. Określono wymagania dotyczące ochrony interesów osób trzecich nakazując na nie utrudnianie dostępu do drogi publicznej właścicielom działek sąsiednich, nie pozbawianie właścicieli działek sąsiednich dostępu do mediów oraz ograniczenie emisji hałasu i innych uciążliwości. Termin ważności ustalono na [...] 2003 r. Załącznik graficzny nie zawierał jakichkolwiek odległości inwestycji od granic działki oraz linii rozgraniczenia terenu inwestycji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00