Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 6 lipca 2006 r., sygn. II SA/Kr 3342/02

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Tuszyńska Sędziowie NSA Andrzej Niecikowski AWSA Wojciech Jakimowicz (spr.) Protokolant Monika Pilch po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 lipca 2006 r. sprawy ze skargi G.P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 18 października 2002 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu 1. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję organu pierwszej instancji, 2. orzeka, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana, 3. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz skarżącego G.P. kwotę [...] zł (słownie: [...] złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

W dniu [...] 2000 r. do Urzędu Miasta i Gminy wpłynął wniosek B.I. i A.I. o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji zlokalizowanej na działce nr [...] w S., określonej jako budynek gospodarczy i scharakteryzowanej jako "budynek gospodarczy wraz z garażem na samochód, magazynem na różne sprzęty w gospodarstwie".

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Krakowie decyzją z dnia 18 października 2002 r., sygn. akt: Kol. Odw. [...] po rozpoznaniu odwołania G.P. od decyzji Nr [...] Burmistrza Miasta i Gminy z dnia [...] 2002 r. w sprawie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji pn : budowa budynku gospodarczo-garażowego na działce nr ew. gr. [...] w S., działając na podstawie art. 39 ust. 1 , art. 40 ust. 1 i 3, art. 41 ust. 1 i 2, art. 42 ust. 1, art. 43 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 15 poz. 39 z późno zm.) oraz art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a., utrzymało w mocy zaskarżoną decyzję organu pierwszej instancji.

W uzasadnieniu decyzji Kolegium wskazało, że organ pierwszej instancji w realizacji wniosku państwa A. i B.I. ustalił warunki zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji polegającej na budowie budynku gospodarczo-garażowego na ich działce położonej w S. W uzasadnieniu rozstrzygnięcia podano, że lokalizacja inwestycji przewidziana jest w terenie oznaczonym jako teren mieszkalnictwa jednorodzinnego i usług - rezerwa perspektywiczna. Na działce inwestorów jest już zrealizowany budynek mieszkalny jednorodzinny, co za tym idzie, budynek garażowo-gospodarczy jest uzupełnieniem istniejącej zabudowy. Zgodnie z oświadczeniem inwestorów, w budynku garażowym ma być przechowywany samochód inwestorów, zaś w pomieszczeniu gospodarczym ma mieć lokalizację pomieszczenie kuchenne jak i składowe do przechowywania węgla oraz narzędzi gospodarstwa domowego. Stąd więc, projektowane zamierzenie jest zgodne z ustaleniami planu obowiązującego na tym terenie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00